• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Илчо Илиев - майстор
Евалла Колега Доксанов!!!
Ако всички или поне половината от пишещите в този форум така обесняваха, то нямаше да е форум,а учебник..
БЛАГОДАРЯ за написаното! :prayer:
Doksanov - напреднал
Колега Илиев дано и други колеги така да започнат да обясняват и с нагледни материали и тогава какво правене ще падне,майко мила. :rolleyes:
kavrykov - напреднал
Благодаря за изчерпателното мнение на колегата Doksanov, скоростта и оборотите са на колера и след като ги знам, ме интересува с каква скорост трябва да се върти матрицата. А на отворите на матрицата ще кача снимка.
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (91.85 KиБ) Видяна 2544 пъти
Doksanov - напреднал
Колега kavrykov аз съм съгласен с теб че си изчислил оборотите на колерите,но въпросът ми беше при тези обороти спрямо коя част на матрицата си го смятал? Защото на тази повърхност имаш огромно ъглово приплъзване и лесно могат да отидат по дяволите всички сметки. Но както и да е ,моята машина работи на 180 оборота на Решетката и колерите ми са ф100. На всички машини които съм гледал оборотите са или около моите или между 80 и 100 . Подчертавам че става въпрос за въртяща се матрица( решетка)
Поздравявам те за Решетката и отворите, но само не мога да схвана идеята на освобождаването отдолу,каква е? Аз никога не съм го правил и винаги са работили идеално. Да ъгълът който правиш е правилен за дебелината на Решетката, но при мен с тази дебелина и този ъгъл се задънваше постоянно и заради това изтъних Решетката и намалих градуса за сметка на дълбочината. Дано при теб да тръгне ако не от раз то поне от втори опит,желая ти успех.
kavrykov - напреднал
единственото което ме притеснява е диаметъра колерите, защото при по големия диаметър на колерите намаля ъгъла между матрицата и колерите, а от там се вдига и производителността.
Doksanov - напреднал
Ами да ,прав си за диаметъра но пък няма как да се увеличават , защото ще започнат да опират отстрани. При мен,снощи ги измерих, вече са паднали до 96 и пак имам същата производителност.
Привет на всички!
Поздравления за ентусиазма :) Изчетох цялата тема и мисля,че добих представа за какво става дума.
Понеже нямам представа от металообработване и нямам познати които да занимавам,а съм голям мераклия да си правя горивото за зимата реших да си купя готова такава машина.До тук добре,купих я пуснах я направих сместа за шлайфане на матрицата 2 часа въртях материала поизлъскаха се отворите и ролките след това направих и смес от пилки и отработено масло която, според производителя трябва да се използва за загряване на машината. И така пускам,загрявам започвам да подавам редовния материал иииии каквото вкарам това излиза ,дори и по-ситно ,опитах с влажност от 11 до 16 % материала е Акация.Натиска е регулиран добре, според производителя трябва да е между 1 и 3 десети нагласил съм го на 2 десети с луфтомер. На една от снимките се вижда какво е най-доброто което съм постигнал като резултат,голямо разочарование. Машината е китайска но, не е от най-ниския клас с въртящи ролки е.
Матрицата е 200 мм 26 мм дебелина, отвори 6мм конусите немога да кажа с какъв градус са,но измерих с шублера че,в горния край са 9мм и са дълбоки 3мм прилагам снимки,ако някой може да помогне с идея ще съм много благодарен .

Прикачен файл

DSC03963_opt.jpg
DSC03963_opt.jpg (52.17 KиБ) Видяна 2496 пъти

Прикачен файл

DSC03967_opt.jpg
DSC03967_opt.jpg (47.89 KиБ) Видяна 2496 пъти

Прикачен файл

DSC03974_opt.jpg
DSC03974_opt.jpg (52.55 KиБ) Видяна 2496 пъти

Прикачен файл

DSC03975_opt.jpg
DSC03975_opt.jpg (49.29 KиБ) Видяна 2496 пъти

Прикачен файл

DSC03978_opt.jpg
DSC03978_opt.jpg (41.72 KиБ) Видяна 2496 пъти
boss4eto - помощник
Здравей колега. Моето мнение е че влажността ти е малка. Според мен би трябвало да пробваш с по голяма влажност ( да речем 25-30% ) и когато започне да изкарва пелета която не може да я отреже чупача ( ножа ) тогава я намали на около 14-16%. Другия вариант е да не ти мери правилно влагомера. Няма смисъл от загряваща смес. Един път заработи ли машината както трябва и я спреш всяко следващо пускане тръгва малко по трудно но си загрява доста добре преди да тръгне.
Благодаря за съвета и за вниманието,ще опитам .
А за влагомера зная ,че не е от най-високия клас,но предполагам,че мога да му вярвам :) Ето и негова снимка на която съм измерил влажността на това което е излязло от машината ,при входяща влажност на материала 14%

Прикачен файл

DSC03966_opt.jpg
DSC03966_opt.jpg (44.54 KиБ) Видяна 2462 пъти
gogosto - специалист
Golliat написа:
Благодаря за съвета и за вниманието,ще опитам .
А за влагомера зная ,че не е от най-високия клас,но предполагам,че мога да му вярвам :) Ето и негова снимка на която съм измерил влажността на това което е излязло от машината ,при входяща влажност на материала 14%
Колега не се отчайвай, като гледам машината е здраво направена (не се вижда редуктора как е) така,че проблема ти е в материала - трябва да има чам в талаша 20- 30 процента. Най добре вземи от некоя фирма материал готов за пелетиране и ще видиш, че проблема е в твоя материал. Само акация не става и то като гледам си е трици. Може да опиташ да добавиш смляна царевица по 3 шепи на чувал тя помага за слепването, но не и на тея трици. Снимай повече за да добиеме по обстойна представа за всичко. Успехи близо си до желания резултат. Между другото колко пари и от къде купи влагомера ? Аз подобен си харесах от Китай за 100лв. ама още не ми се свидиди да ги дам.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: