• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Благодаря на Doksanov, остана да продупча матрицата и стругаря да направи ролерите и чакам да се стопли времето , за да почна да сглобявам, като се надявам да се получи нещо.....просто не мога да си я представя тази гайка/тайна/ а изгледах десетки клипове в тубата!
Doksanov - напреднал
Абе ти кажи на стругаря си оста да завършва със ситна резба в двата края и той ще ти я покаже гайката. Днес ще снимам оста и ще ти пусна снимка. Вчера не успях да я изровя ,защото е затрупана с много железа.
Илчо Илиев - майстор
На моята машина , на вала с колерите няма гайки и за сега не са мръднали на никъде...
Оста има ''засечки'' да не потъват лагерите по на вътре от нужното,лагерите са набити,а върху тях ролките, капачките са от вътрешната страна...
Лагерите са двуредови капсуловани, няма семеринги,изкарват ....знам ли, като ми я дадоха лагерите бяха за смяна,но изкараха доста още, есента ги сменяхме, до сега съм направил 300-400 кила гранула и още вървят....
Колеги дайте идея как мога да оправя конусите или по - точно с какво да ги възстановя??
Благодаря предварително
Илчо Илиев - майстор
Обикновено се правят със заточено под определен ъгъл свредло,а Ф-то е според отворите на матрицата...
Мисълта ми е с какъв вид свредло. Защото пробвах с бургия за метал но направо се стопи :)
Илчо Илиев - майстор
Явно е закалена матрицата, иначе вариант е с абразив и дремел....
Моите матрици не са закалени,е мачкат се конусите,но и бързо се оправят...

п..п Обяснявай по-подробно какъв е проблема,че да може лесно да ти се отговори...
Матрицата ми е 150 мм диаметър обаче е шлайфана и почна да вади малки пелети и прах. Пробвах с каква ли не влажност обаче пак същия резултат. Дебелината и е 22 мм, а четох във форума че трябва да е някъде около 28мм. Затова предполагам че плоблема е от конусите.
Иначе машинката е китайска не е правена.
Илчо Илиев - майстор
Колега, не съм работил с китайка, но на моята подобен проблем се реши с увеличаване на конуса, матрицата е 20-22 мм/5мм с конус 8мм, е аз правя гранули,но пробвах да прекарам пилки за пелети, стават ,но машинката пращи и ме е страх да я напъвам...
Мисълта ми е ,че на матрица 20-22 мм излизат добри пелети,явно при теб проблема е от конусите,а не от дебелината на матрицата.

Пробвай с такива абразиви-
Прикачен файл:
images.jpg
images.jpg (7.25 KиБ) Видяна 2354 пъти
Нямам идея дали ще стане и колко такива абразивчета ще отидат,но другия вариант няма да ти хареса-да се разкали, да се направят конуси и пак да се кали, а вероятността да се спука или изкриви не е малка
Другия вариант е да си направиш нова/и матрици, не е сложно и скъпо,но не закалени,е имат по-малък живот,но....
От къде си...
И аз гледах такива абразивчета и мисля да пробвам с тях пък ще видим какво ще стане. Иначе съм от Костенец
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: