• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Doksanov - напреднал
Ами да ,прав си за диаметъра но пък няма как да се увеличават , защото ще започнат да опират отстрани. При мен,снощи ги измерих, вече са паднали до 96 и пак имам същата производителност.
Привет на всички!
Поздравления за ентусиазма :) Изчетох цялата тема и мисля,че добих представа за какво става дума.
Понеже нямам представа от металообработване и нямам познати които да занимавам,а съм голям мераклия да си правя горивото за зимата реших да си купя готова такава машина.До тук добре,купих я пуснах я направих сместа за шлайфане на матрицата 2 часа въртях материала поизлъскаха се отворите и ролките след това направих и смес от пилки и отработено масло която, според производителя трябва да се използва за загряване на машината. И така пускам,загрявам започвам да подавам редовния материал иииии каквото вкарам това излиза ,дори и по-ситно ,опитах с влажност от 11 до 16 % материала е Акация.Натиска е регулиран добре, според производителя трябва да е между 1 и 3 десети нагласил съм го на 2 десети с луфтомер. На една от снимките се вижда какво е най-доброто което съм постигнал като резултат,голямо разочарование. Машината е китайска но, не е от най-ниския клас с въртящи ролки е.
Матрицата е 200 мм 26 мм дебелина, отвори 6мм конусите немога да кажа с какъв градус са,но измерих с шублера че,в горния край са 9мм и са дълбоки 3мм прилагам снимки,ако някой може да помогне с идея ще съм много благодарен .

Прикачен файл

DSC03963_opt.jpg
DSC03963_opt.jpg (52.17 KиБ) Видяна 2503 пъти

Прикачен файл

DSC03967_opt.jpg
DSC03967_opt.jpg (47.89 KиБ) Видяна 2503 пъти

Прикачен файл

DSC03974_opt.jpg
DSC03974_opt.jpg (52.55 KиБ) Видяна 2503 пъти

Прикачен файл

DSC03975_opt.jpg
DSC03975_opt.jpg (49.29 KиБ) Видяна 2503 пъти

Прикачен файл

DSC03978_opt.jpg
DSC03978_opt.jpg (41.72 KиБ) Видяна 2503 пъти
boss4eto - помощник
Здравей колега. Моето мнение е че влажността ти е малка. Според мен би трябвало да пробваш с по голяма влажност ( да речем 25-30% ) и когато започне да изкарва пелета която не може да я отреже чупача ( ножа ) тогава я намали на около 14-16%. Другия вариант е да не ти мери правилно влагомера. Няма смисъл от загряваща смес. Един път заработи ли машината както трябва и я спреш всяко следващо пускане тръгва малко по трудно но си загрява доста добре преди да тръгне.
Благодаря за съвета и за вниманието,ще опитам .
А за влагомера зная ,че не е от най-високия клас,но предполагам,че мога да му вярвам :) Ето и негова снимка на която съм измерил влажността на това което е излязло от машината ,при входяща влажност на материала 14%

Прикачен файл

DSC03966_opt.jpg
DSC03966_opt.jpg (44.54 KиБ) Видяна 2469 пъти
gogosto - специалист
Golliat написа:
Благодаря за съвета и за вниманието,ще опитам .
А за влагомера зная ,че не е от най-високия клас,но предполагам,че мога да му вярвам :) Ето и негова снимка на която съм измерил влажността на това което е излязло от машината ,при входяща влажност на материала 14%
Колега не се отчайвай, като гледам машината е здраво направена (не се вижда редуктора как е) така,че проблема ти е в материала - трябва да има чам в талаша 20- 30 процента. Най добре вземи от некоя фирма материал готов за пелетиране и ще видиш, че проблема е в твоя материал. Само акация не става и то като гледам си е трици. Може да опиташ да добавиш смляна царевица по 3 шепи на чувал тя помага за слепването, но не и на тея трици. Снимай повече за да добиеме по обстойна представа за всичко. Успехи близо си до желания резултат. Между другото колко пари и от къде купи влагомера ? Аз подобен си харесах от Китай за 100лв. ама още не ми се свидиди да ги дам.
Здравейте,отново благодаря за отзивчивостта :)
Опитах с по-висока влажност между 27-29% с чиста Акация тръгнаха пелетите но,доста разпукани. Спрях машината за минута защото зная ,че не трябва да работи без суровина, трябваше да взема другата кофа :) пуснах я отново и като подадох материал излязоха перфектни пелети,но уви радостта бе кратка :( явно се дължеше на минутката престой на суровината в отворите на матрицата. И така подадения след това материал бе с по-ниска влажност и резултата беше подобен като на снимката от предния ми пост. Искам да попитам хората с опит като вас машината когато се натовари и прави пелети без значение (разпукани или не) променя ли си звука? Защото при мен започва да се чува едно... като румолене горе при ролките и матрицата не в редуктора . Още един въпрос :) Аз май много питам вече и ще трябва да черпя :lol: имам матрица която трябва да е за слънчогледова люспа не съм се занимавал още с нея,само я сравних с тази която е за дърво и установявам ,че разликата е само в дебелината тя е 50мм конусите са със същия размер ,не би ли трябвало да има някаква разлика? Благодаря на колегата gogosto за съвета ще опитам и по начините предложени от теб. Прилагам още няколко снимки на машината и части от нея. Влагомера си го купих от един уеб сайт Джаджи БГ цената му е 160 лева.

Прикачен файл

DSC03977_opt.jpg
DSC03977_opt.jpg (54.56 KиБ) Видяна 3298 пъти

Прикачен файл

DSC03976_opt.jpg
DSC03976_opt.jpg (44.86 KиБ) Видяна 3298 пъти

Прикачен файл

DSC03968_opt.jpg
DSC03968_opt.jpg (47.24 KиБ) Видяна 3298 пъти
boss4eto - помощник
Машината си променя звука когато започне да изкарва пелети. С по дебелата матрица ще имаш по голям престои на материала и от там по добро изпичане. При теб проблема е че няма какво да задържи материала. Всичко това отива към конуси но пък твоите са добре. Нищо не ти пречи да опиташ с по дебелата матрица но трябва да направиш същия номер с влажния материал за да запушиш отворите в началото. И един въпрос. Когато пуснеш машината без никакъв материал колерите опират ли в матрицата?
Да ,опират колерите в матрицата,именно затова не бива да работи без суровина.Дори забелязвам ,че започва да си личи леко износване ,там където газят колерите .Докато съм в проучвателен режим опитвам какво ли не,промяна на натиск, промяна на височината на тези лопатки които са преди колерите (те регулират филма от материал преди да бъде пресован), а натиска се регулира от голямата гайка която е на централната ос. Много хитро законтряне са измислисли на тази гайка:)
Здравейте,
вече мога да се похваля с новобранските си пелети :)
Много трудно се намира златната среда за влажността .
Регулирам я уж влагомера показва 12-13 % пускам ,затапвам с по-влажния материал тръгват и като започна да подавам от редовния не се получава ,явно трябва да престои известно време за да може влагата да влезе равномерно във всички частици на материала ,ако е така моля да кажат хората с опит. За тези пелети материала престоя около едно денонощие и разгеле получиха се горе-долу.

Прикачен файл

DSC03981_opt.jpg
DSC03981_opt.jpg (72.51 KиБ) Видяна 3228 пъти

Прикачен файл

DSC03980_opt.jpg
DSC03980_opt.jpg (46.3 KиБ) Видяна 3228 пъти

Прикачен файл

DSC03979_opt.jpg
DSC03979_opt.jpg (66.56 KиБ) Видяна 3228 пъти
Doksanov - напреднал
Колега,Материала ти трябва да изравни влагата,ти сам си го открил. Аз го смесвам и разбъркваме добре и чак след около два часа го пускам. И на този влагомер не му вярвай много,защото те заблуждава,според ретината на материала. По-точно мери влагата този за зърно. А ти си взел иглен,който е за плътна дървесина,и от там идва разликата. Пробвал съм и с двата и разликата е фрапантна в показанията. Сега вече меря само на ръка и в 95% от случаите уцелвам нужната влажност. И още нещо,пускай си смело само акацията при мен си върви перфектно,само добави малко по-едри частици. Материала от резачките за дърва е идеален за пелетиране
Желая ти успех с пробите.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47

Тема "Машина за пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: