Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vastan - помощник
Здравейте...много четох по форумите,но не открих решение на проблема си :sad: Значи моя проблем се състои в това че всяка есен се започва едо мелене,мачкане,пасиране и цедене на разли4ни плодове и зеленчуци и така с цасове.намери се решение като се отскача до блиското населено място,до един дядо и неговата машина,която прави много операции .Та проблема ми е такав ,много време тарсих готова (фабрична)такава машина ,но явно няма такава(щото неговата е самоделка)да си купя но уви такава няма,та проблема е този че трбва да се прави .Молбата ми е такава ако някой може да даде идея как и от какво се приспособява такава машина,ще сам благодарен и готов да почерпя......ако питате що не сам питал дядото :? Питах ама старите не казват :x като че ли ще му изям хляба,а аз дори не сам от неговото населено място.....и макар да си призная ,ако има желаещи няма да е ползвам само за лични нужди :wink: е та това е ако има ,а то се обедих че тук има много умни(даже и за някои неща гениални)хора нека ми помогнат...благодаря предварително....................

п-с.......извинявам се за правописа,но баркам малко клавишите,не съм много вещ из форумите(като пишещ),а по скоро съм четец :)
vastan - помощник
Забравих да оточня какво точно прави неговата машина:
1.Слагате цели домати и за секунди бистър и чист от към семки доматен сок.
2.Слагате домати,печени чушки,варени моркови,патлажани и каквото още ви е по вкуса и готова смес за лютеница(без семки ,люспи и други подобни)абе мели и отделя нещата за секунди.
3.Слагате различни плодове и за секунди сок ,стажа за мармелади сокове и кво ли още не.
От какво ли е приспособил тази машина,щото добре се е погрижил да не се вижда зад завеските :x :?
vastan - помощник
И за пореден път се извинявам за правописа(стараясе),но уви говедото си е говедо :sad: ...не се сърдете :axe: :axe: :axe:
8180 - майстор
Колега,
Горе, вдясно на мнението ти има бутон "Промени".
Чрез него можеш да допълваш мнението си, вместо да пускаш последователни постове. Последното е извън Правилата тук.
vastan - помощник
Човек се учи докато е жив....За всяка грешка се търси прошка........ИЗВИНЯВАМ СЕ :sad:..................................................
ПОМАГАЙТЕ МОЛЯ..
:cry: :cry: :cry:
marian1 - майстор
я се сети,когато ходиш при дядката,да нащракаш повече снимки и да ги качиш тук, за да видим за какво говориш и ние
BAlexandrov - специалист
Е нали зад перде било!


Според мен звучи като електрическа месомелачка с шнек с решетка каквито приставки се продаваха едно време.
vastan - помощник
Абе и да правя снимки ще се види само завеса от мушама и нищо друго.аз бая се рових из нета но само мелачки за месо намирам и от онези малките машинки за домати,но стях е отрепия.Идеята ми е да се обработва по-големи количества за по-кратко време :wink: .
Абе то е някаква мелачка,но каква :? слага продуктите и след секунди пуска по някав начин и течноста трагва(по една трабичка,която е пред завесата,тя се вижда)
Последна промяна от vastan на съб окт 23, 2010 8:30 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Преди трийсетина години се продаваха такива мелачки от СССР,които чистеха люспите и семената,обадих се да питам да я снимам ,но преди няколко години са разбили мазето и са я задигнали.
vastan - помощник
shotik написа:
Преди трийсетина години се продаваха такива мелачки от СССР,които чистеха люспите и семената,обадих се да питам да я снимам ,но преди няколко години са разбили мазето и са я задигнали.
незнам наистина по всячески начин се опитах да търся готова ,да си взема :wink: но не намерих, ако някой знае място от кадето да се порача или купи ок.но варианта е май да си запретна ракавите и да чакам идеи за направа :щото без ваша помощ бая ще седя с навити ракави :? ](*,)тези ссср машини са били фабрични такали?
Хайде момчета помагайте,ако тук не намеря решение няма каде.много 4етох по форума ,тук само совалки в домашни условия не са се правили
:wink: така .че това е мястото :prayer: :prayer: :wallbash: :wallbash:

Тема "Универсална мелачка за плодове и зеленчуци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: