Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Osiris - специалист
В двора са изливали мозайка и на едно място се беше напукала и се изкърти как и с какво е най добре да попълня дупката ????
masteradmin - майстор
Може би саморазливна мазилка, до сега не съм работил с нея но съм чувал добри отзиви за качество и кофти за цената, защото никога не стигала и трябвало да си докупуват. Иначе може да купиш малко мозайка да я смесиш с теракол и да го напълниш. Но държа да подчертая че не съм го правил - само идея !
Стефан - майстор
Osiris написа:
В двора са изливали мозайка и на едно място се беше напукала и се изкърти как и с какво е най добре да попълня дупката ????

Можеш ли дадеш снимка за размисъл?
Гост
здр. изчисти дъното на кръпката с тел . четка . Изчисти с прахосмукачка. Вода ,докат спре да попива. Почивка. Смеси бяла и черна 3:1 и я промии. Добави врачански цемент ! по обем колкото камъчетата. Трамбоваш сместта в дупката ,докато изпусне въздуха,и валираш. почивка 2 дена . дебнеш цемента да набере якостта на белите камъчета и жулиш :lol: с шмиргел .
masteradmin - майстор
ето на знаех си има компетентни решения
Гост
Обаче ако искаш да стане много здраво и ако не пречи разбира се, ползвай само бяла мозайка. Тя е мрамор, докато черната е някакъв много трошлив камък, който разваля качеството на готовата мозайка.
emil_v r - майстор
Anonymous написа:
здр. изчисти дъното на кръпката с тел . четка . Изчисти с прахосмукачка. Вода ,докат спре да попива. Почивка. Смеси бяла и черна 3:1 и я промии. Добави врачански цемент ! по обем колкото камъчетата. Трамбоваш сместта в дупката ,докато изпусне въздуха,и валираш. почивка 2 дена . дебнеш цемента да набере якостта на белите камъчета и жулиш :lol: с шмиргел .
И забравих, кръпката ,по висока 5мм. от старата,щот кат я изтриеш, да се изравни по височина със старата.
Osiris - специалист
Та и старата не е шлайфана и се намира в двора не знам защо са го правили с мозайка през зимата замръзва и се пука и дупката се увеличава като се стопи снега ше снимам за да е по ясно

Тема "Как се бърка Мозайка ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: