• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pe6o.t - напреднал
SHADOWAWS написа:
А ще постнеш ли една снимка на творбата как е станала? Има ли някакви минуси, които са констатирал в процеса на израборване?
Ще постна,но още не е творба чиста проба, нищо не съм довършил като довърша нещо ще има и снимки дори и от етапите на изработка.Миноси за сега не виждам пък и аз само я пробвах,няма дори и потл още го умувам и читави фрезери ням незнам от каде да си взема.Етапите на изработване ще са глина моделиране на детайла,прехвърляне на детайла в материял (гис или смола) и след това на фрезата в дърво и пследно фино с длетата.
SHADOWAWS - специалист
Е що не каза че не знаеш от къде да си намериш? Са ще ти постна няколко линка дето имам:

http://www.business.bg/f-24560/bolshevik.html

http://www.profi.bg/

За съжаление не си намерих другите 2 сайта, ама в тях имаше по-хубави и евтини свредла. Ще ги потърся ако кажеш че имаш нужда.
pe6o.t - напреднал
ЧЕСТИТА НОВАТА 2012 ГОДИНА.
Здраве и успехи на всички и много сбъднати проекти и мечти !
Sharkolia - специалист
Браво pe6o.t ,уважавам такива хора като тебе с хъс !
pe6o.t - напреднал
Sharkolia написа:
Браво pe6o.t ,уважавам такива хора като тебе с хъс !
Благодаря,хъс има време няма.
bisermonov - специалист
Браво и от мене на една от снимките където се вижда опипвача ми се струва че е доста тъп от преде или ъгъла от които е снимано не му виждам върхът, но аз поне така мисля че ако е остър ще може да опипа и по-малкия релеф на предмета който копира и друго за да го откопирва едно към едно трябва какъвто е опипвача като размер и Ф такъв да е и режещия инструмент. Не правя забележка просто коментирам.
pe6o.t - напреднал
bisermonov написа:
Браво и от мене на една от снимките където се вижда опипвача ми се струва че е доста тъп от преде или ъгъла от които е снимано не му виждам върхът, но аз поне така мисля че ако е остър ще може да опипа и по-малкия релеф на предмета който копира и друго за да го откопирва едно към едно трябва какъвто е опипвача като размер и Ф такъв да е и режещия инструмент. Не правя забележка просто коментирам.
Мерси,не ти се струва такъв е.Това е така защото това е грубо отнемане фрезера е такъв а следователно фрезера какъвто е такъв трябва да е и опипвача едно към едно.А след грубото отнемане с преминава към по фино и детайлно обработване и тогава се сменят и опипвача и фрезера пак едно към едно еднакви и по фини за по добър релеф и детайлност.А това както бях писал е само проба кое то се вижда ще пусна по детайлни снимки от самия процес,но за сега нямам време все пак това не мие основното занимание.Машината не е завършена още,има още работа по нея.
dobrev - специалист
Гледайки клиповете ми хрумна идеята, че можеш да поставиш върху двете оси / на модела и детайла/ зъбни колела и да ги свържеш със зъбен ремък. Така, като въртиш модела, ще се върти и детайлла и ще можеш да обработваш детайла от всякъде. Ако е за нещо подобно на икони това не е нужно, но за статуи ще става.
pe6o.t - напреднал
dobrev написа:
Гледайки клиповете ми хрумна идеята, че можеш да поставиш върху двете оси / на модела и детайла/ зъбни колела и да ги свържеш със зъбен ремък. Така, като въртиш модела, ще се върти и детайлла и ще можеш да обработваш детайла от всякъде. Ако е за нещо подобно на икони това не е нужно, но за статуи ще става.
Благодаря за хрумналата идея.Имам го в проекта си заложено за изпълнение но си търсех зъбчатки и мисля че си намерих.Малко трябва да по умува върху изпълнението и естествено да остане време и играчката ще има и ротация.Благодаря още веднъж за идеята.
Здравейте и аз искам да си направя такава копир фреза и ми се иска да видя някой схеми.Прочетох че SHADOWAWS има такива и ако може да ми ги прати- kamen_@abv.bg. (До сега не съм писал във форума и нямам разрешение за Л.С затова го пиша тук). Благодаря предварително.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "ръчна копир фреза за дърворезба с един шпиндел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: