• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pe6o.t - напреднал
kamenbp написа:
Здравейте и аз искам да си направя такава копир фреза и ми се иска да видя някой схеми.Прочетох че SHADOWAWS има такива и ако може да ми ги прати- kamen_@abv.bg. (До сега не съм писал във форума и нямам разрешение за Л.С затова го пиша тук). Благодаря предварително.
Мога да ти дам някой размер но чак схема.Кажи кое не ти е ясно,ще се опитам да те насоча.
SHADOWAWS - специалист
От няколко месеца не бях влизъл в този форум, но...
Пешо по принсип съм му пращал файловете. Аз ги имам все още някъде из компютрите ми, само дето трябва да седна и да ги намеря.
pe6o.t - напреднал
pe6o.t написа:
dobrev написа:
Гледайки клиповете ми хрумна идеята, че можеш да поставиш върху двете оси / на модела и детайла/ зъбни колела и да ги свържеш със зъбен ремък. Така, като въртиш модела, ще се върти и детайлла и ще можеш да обработваш детайла от всякъде. Ако е за нещо подобно на икони това не е нужно, но за статуи ще става.
Благодаря за хрумналата идея.Имам го в проекта си заложено за изпълнение но си търсех зъбчатки и мисля че си намерих.Малко трябва да по умува върху изпълнението и естествено да остане време и играчката ще има и ротация.Благодаря още веднъж за идеята.
dobrev.Най-сетне се сдобих и с последните части.

Прикачен файл

DSC04084.JPG

Прикачен файл

DSC04078.JPG
Валериус - специалист
Браво Пешо. Хареса ми какво си сътворил! :supz: Жалко, че по-рано не съм видял темата, щях да те снабдя с лагерите, веригата и зъбчатките, за максимум 3 дена. Гледам, че има два комплекта оси, за различни детайли ли са или за нещо друго. Имам някои идеи за доусъвършенстване на копирката, но ти може и да си ги направил вече. Покажи ни нещо готово вече!
pe6o.t - напреднал
Валериус написа:
Браво Пешо. Хареса ми какво си сътворил! :supz: Жалко, че по-рано не съм видял темата, щях да те снабдя с лагерите, веригата и зъбчатките, за максимум 3 дена. Гледам, че има два комплекта оси, за различни детайли ли са или за нещо друго. Имам някои идеи за доусъвършенстване на копирката, но ти може и да си ги направил вече. Покажи ни нещо готово вече!
Благодаря,че ти е харесала и за оказаното съдействие.Двата комплекта оси са за да мога да въртя детайлите,на едната ще слагам модела а на другата обработваемия детайл ще са успоредни и свързани с веригата.Не съм я направил още нямам време излезе много работа и всички искат да стане за вчера иначе с удоволствие ще покажа нещо готово.
Валериус - специалист
Една от идеите ми за усъвършенстване на фрезата е да се направи успоредник, свързващ следящия накрайник и обработващия инструмент, който и да може да се заключва под някакъв ъгъл. Така фрезера ще може да работи в положение различно от вертикалното и да прави по-сложен релеф. Ще е удобно и при статуетките. Имаш ли на рамката някакви противотежести или балансиращи пружини за да се разтовари натиска от собственото тегло на машинката в мястото на обработване?
tzetzo160 - специалист
Колеги страхотно е това, което правите! Искам и аз да се пробвам да направя нищо подобно, но без чертеж не бих се справил. Много ще съм Ви благодарен, ако ми ги пратите на tzetzo_slavista@abv.bg Благодаря Ви предварително!
profesionalist_wood - майстор
pe6o.t написа:
Благодаря,че ти е харесала и за оказаното съдействие.Двата комплекта оси са за да мога да въртя детайлите,на едната ще слагам модела а на другата обработваемия детайл ще са успоредни и свързани с веригата.Не съм я направил още нямам време излезе много работа и всички искат да стане за вчера иначе с удоволствие ще покажа нещо готово.
Извинявай че се намесвам в темата ти, фрезата на спарки добра ли е? Как е с мотора? Загрява ли ръкохватката?

Прикачен файл

318.jpg
318.jpg (23.47 KиБ) Видяна 9292 пъти
Колега БРАВО .Много добра изработка .И аз ще направя нещо подобно .Имам въпрос :от къде се сдобихте с зъбните колела и лагерните тела за тях ?Поздрави :prayer:
pe6o.t - напреднал
profesionalist_wood написа:
pe6o.t написа:
Благодаря,че ти е харесала и за оказаното съдействие.Двата комплекта оси са за да мога да въртя детайлите,на едната ще слагам модела а на другата обработваемия детайл ще са успоредни и свързани с веригата.Не съм я направил още нямам време излезе много работа и всички искат да стане за вчера иначе с удоволствие ще покажа нещо готово.
Извинявай че се намесвам в темата ти, фрезата на спарки добра ли е? Как е с мотора? Загрява ли ръкохватката?
Извинявай за късния отговор,но нямам наблюдения само съм я пробвал и то не продължително време просто няма такова да се занимавам повече с машината
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "ръчна копир фреза за дърворезба с един шпиндел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: