• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
chagovec - помощник
Ихааа точната тема за мен. Аз търся как да си направя отливки,който след това ще ползвам за захарни фиг. демек да не са отровни след това. Дайте идея за на-евтиние варянт и колко може да струва. Аз ще почерпя после.
resistbody - майстор
chagovec написа:
Ихааа точната тема за мен. Аз търся как да си направя отливки,който след това ще ползвам за захарни фиг. демек да не са отровни след това. Дайте идея за на-евтиние варянт и колко може да струва. Аз ще почерпя после.
За захарните не знам, но виж как правят "гумираните" лакомства https://www.youtube.com/watch?v=qrypdAGEZBg#t=119
a_stoev - майстор
chagovec написа:
Ихааа точната тема за мен. Аз търся как да си направя отливки,който след това ще ползвам за захарни фиг. демек да не са отровни след това. Дайте идея за на-евтиние варянт и колко може да струва. Аз ще почерпя после.
По горе ти писаха - зъболекарски силикон.
А че цената била висока, еми, пастите са с пари!
Ако някой иска имам 1/2 кило български силикон дето за чеп за зелето, отливка не може да направи. 20-25 лева на вятъра... евтиното ВИНАГИ излиза скъпо!!!!
Здравейте !
5 години по-късно питам Гугъл за медицински силикон за отливки и между денталните продукти намирам и тази фирма :

http://www.chimatech.bg/products/bg/127 ... ast-d2-po/
kr1100 - майстор
Недко Недев написа:
Здравейте !
5 години по-късно питам Гугъл за медицински силикон за отливки и между денталните продукти
Ориентирай се към Чехия било директно оттам или Марката е Лукопрен
nakatasan - специалист
Здраевйте, бих желал да направя отливка на крушка, за да я ползвам като форма. Не ми се рискува да използвам самата крушка за тази цел, защото има много голяма вероятност да я счупя и пострадам.
Такъв силикон за отливка не намирам къде в България се продава, на каква цена се предлага. Изобщо има ли такова животно, което да се продава в България?
Формата ще я ползвам цимент и гипс да отливам, за да получа фигурката.
Поздрави
hidrazin - майстор
чет окт 01, 2020 8:50 amnakatasan написа:
Не ми се рискува да използвам самата крушка за тази цел, защото има много голяма вероятност да я счупя и пострадам.
Добре де маа му стара, нали ти дадох линк? Използвай ръкавици и очила.
Калъпите ти са в магазина по някакви стинки броката - ЦЪЪЪЪК



:partyman:
P.S. Бях 5-6-ти клас кога си правех вази от крушки...

Изображение
hakama - специалист
тези кофи по-горе едва ли ще са изгодни и за целта.
Медицински силикон ли ми трябва? Нещо такова но ще е с по-малко канали.
Прикачен файл:
sil3.jpg
sil3.jpg (17.5 KиБ) Видяна 1013 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Силиконови отливки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: