• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Искам да направя силиконова отливка, която след изсъхване да остане мека и еластична. Проблемът е, че ми трябва разредител, такъв, че след изсъхване да няма свиване на силикона. Някой ако се е занимавал с тези неща да напише какъв вид силикон и разредител да търся , както и магазинче откъдето да си ги набавя. Надявам се, че цените няма да са космически :О
EDI - майстор
Най-добри калъпи ставата от зъботехнически двукомпонентен силикон, от който правят калъпите за зъбки. :-D
smlxl - специалист
Кажи на какво ще взимаш отпечатък и после какво ще правиш с него, за да ти кажа с какво да го направиш. Има и други материали. Колегата преди да раздава съвети по стоматология да се позаинтересува за цената на стоматологичните продукти първо. Това не е като да отидеш да си вземеш церезит за прозорци на промоция за 3 лв.
smlxl - специалист
...и забравих да ти кажа, че грешиш с термините. Не е разредител, а катализатор, който инициира втвърдяването/полимеризирането/ на силикона.
EDI - майстор
Знам цената, казвам кои материали са най-добри, човека ще си прецени какво ще прави и дали ще ги използва.Има добри алгинати от порядъка на 7 до 20 лева за 300-500 грама, ако се порови, ще ги намери.Има и силиконови от порядъка на 30-50 лева за 700-900 млл, също се намират.
smlxl - специалист
Това ми беше идеята да му кажеш, че намеренията му започват от 50 лв нагоре само за силикона. Алгината мисля да го изключиме като вариант, преди още да знам за какво му е този отпечатъчен материал, освен ако не е решил да си взима отпечатък от :finga: , нали се сещаш :-D А най интересното е как ние с теб гадаем и си чешаме езиците тука, докато автора търси адресите на стоматологичните депа :razz:
EDI - майстор
Ами като не обажда какво ще прави, и ние нямаме друга работа, няма лошо :prost:
basejn - напреднал
Като говорим за зъбоехника има и зъботехнически силикон който се отлива попринцип в калуп от гипс но може в сяккъв калъп . Въпроса е , че не се свива и е идеален точно за изливане на отливки.

Има и зъботехниеска пластмаса която също се отлива в калъп от гипс и е идеална за отливане.

Цените че са високи високи са , но ако ти трябва нещо малко прецизно и важно това е най добрия избор
smlxl - специалист
basejn написа:
Цените че са високи високи са , но ако ти трябва нещо малко прецизно и важно това е най добрия избор
така е
smlxl - специалист
EDI написа:
Ами като не обажда какво ще прави, и ние нямаме друга работа, няма лошо :prost:
Наздраве, EDI :prost:
  • 1
  • 2

Тема "Силиконови отливки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: