Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shulio - специалист
ПДФ-а си се сваля съвсем свободно. Не ми искаха пари за нищо. Може и да е от това, че имам регистрация в този сайт от 2-3 години. За нови членове и пари може да искат незнам
SHADOWAWS - специалист
shulio написа:
ПДФ-а си се сваля съвсем свободно. Не ми искаха пари за нищо. Може и да е от това, че имам регистрация в този сайт от 2-3 години. За нови членове и пари може да искат незнам
Е може да е само за нови потребители, де да знам. Но иначе пише, че за да сваляш pdf-и, трябвало да си PRO Member. Абе и нали се сещате : Нова година, нов късмет :-D
SHADOWAWS - специалист
И сега остава да Ви кажа минуса на масата....."Леглото" на дремела е! Трябва малко да се удължи подпората, или да се ползва удължителя. Който както му е удобно. :wink: Щото това преди да го захванем да го правим с Ванката, го разгледахме добре като дизайн (перфектен е ако имаш тоя трион като приставка само!) и се оказа, че дремела няма какво да го държи.

Сега, имам един стар виброшлайф, и съм решил да го ползвам вместо дремела. Само дето не мога да избия лагера с изместения център от оста на ротора (тоя лагер придава вибрационните движения на поставката за шкурката). Снимка ще кача после да видите. Да обобщя замисъла : Виброшлайфа за мотор + масата с попроменени размери = 3в1 :supz:
ZEDYCUS - майстор
Дремелът не се ли задържа с плексигласа на мястото му. За какво ще ползваш виброшлайфа не разбрах? Че даваш информацията на час по лъжичка ми се струва. :-D
SHADOWAWS - специалист
ZEDYCUS написа:
Дремелът не се ли задържа с плексигласа на мястото му?
Да, но не изцяло....погледни и формата на приставката за триончето.....и тя се явява опорна точка! Дремела трябва да му се направи едно "легло" и хубаво да се захване. Ако не, ползвай за хоризонтално рязане само удължителя. А за рутер и шлайф - самия дремел.
Мога да поместя и едни снимки за на едни други приставки за дремел...но за тях по натам, са нямам времето.
ZEDYCUS написа:
За какво ще ползваш виброшлайфа не разбрах? Че даваш информацията на час по лъжичка ми се струва. :-D
Ще го ползвам за вместо дремел (дремела много го ползвам за модинг и трябва да ми е на разположение повече време). И вместо дремел, съм намислил да пригодя виброшлайфа за такива операции. А и мисля, че ще е по-добре така.
rmanov - специалист
Здравейте.Някой да знае от къде може да се купи малко дискче за дърво.Имаше ги в практикер,но са махнали щанда на пираня,а бош не предлагат нищо.
SHADOWAWS - специалист
rmanov написа:
Здравейте.Някой да знае от къде може да се купи малко дискче за дърво.Имаше ги в практикер,но са махнали щанда на пираня,а бош не предлагат нищо.
Направи следното: Вземи телефоните на Практикер Стара Загора и ги попитай дали имат. В Стара Загора имат много от артикулите на DREMEL...стойки, удължители, приставки и накрайници...абе много асортимент. Но не са и евтини Ако имат, ги питай за доставка до магазин от веригата в София дали могат да направят, и ти да си го получиш така. Поне едно време така правех с разни стоки от Билла (в една нямаха нещо и правеха трансфер от друга), но дано и Практикер правят така. Стискам палци! :wink:
gogotattoo - специалист
Пичуви :-D ,
От днеска съм тука, ама съм се борил с подобни неща - те! http://www.youtube.com/watch?v=_klnDVj6OQU
ZEDYCUS - майстор
:-D Знам знам, гледал съм във другия форум, твоето приспособление. Аз вместо с менгеме, хващам чирените в работната маса. Голям фен съм ти, изгледал съм всички приспособления, които си показал. :prayer: Поздрави от Пловдив. :-D

Тема "Приспособление за Дремел(мултишлайф)- мини оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: