Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
Ами като искаш да си играеш защо ще вземаш бели светодиоди че после и филтри? Вземай направо три диода - червен, зелен и син. То няма нищо да стане ама поне ще си начешеш крастата.
:partyman:
Kalistobg - специалист
по скъпи са за тва си играя с филтри :mrgreen:
hidrazin - майстор
Ами добре. Тогава това е по-правилното решение. Пък и както видиш че нищо не става може да си ги сложиш някъде да ти светят. Пък ако са цветни ще трябва да си правиш дискотека с тях. :-D
:partyman:
brad4edat - специалист
Нищо няма да стане! Трябва да имаш източник или източници със сумарна изходна интензивност от порядака на 13000 лумена, та 20000. Всички тези диодчета са просто смешни с по 700-1000LM на диод. 100 - 150 ватовите са приемливи като светлопоток, но просто загубите и разсейките са колосални без така необходимата за тях оптика. Не искам да те отчайвам, ама ти казвам, че ще си фърлиш парите на вятъра. Аз потроших сумати пара и сумати опити и експерименти, и по-добре от тази крушка на Sylwania с която съм сега, не можах да докарам. Просто технологиите за момента не позволяват по-качествени модове.
hidrazin - майстор
Вчера взех още един проектор за експериментални цели SHARP PG-C20XE. Не е кой знае какво ама за 40 лв с доставката бива. И лампата си му е на мястото. На първо четене не работи. Дръпнах му мануала и като остане време ще го разчопля. Ето и нещо което вероятно ще е от полза за тези, които ще се захванат с преработката на оригинална ламба.
http://www.dailymotion.com/video/x2lrke ... box_webcam
А тук има моднати 25 модела проектори. Има и със светодиоди. Разгледайте.
http://www.allinbox.com/modding.htm

Изображение

:partyman:
brad4edat - специалист
Малиии... тоя проектор http://www.dailymotion.com/video/x2lrke ... box_webcam е с някакъв конски рефлектор, като за фар на кола :lol:
Аз още чакам резултати от колегата с крушката на Osram (ако не се бъркам) дето е 14000LM.
hidrazin - майстор
:-D И на мен ми направи впечатление големината. Той и проектора му е със странична дръжка като куфар.
Днес ме домързя да го отварям тоя новия. Само тръгват вентилаторите за няколко секунди и спират. Никаква индикация не светва. Може да се окаже че е заминал за вечните прожекционни ловни полета. :?
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на чет яну 30, 2014 9:21 pm, променено общо 1 път.
brad4edat - специалист
Прожекциони полета :-D
lubenov1 - специалист
Здравейте!Нов съм в форума ,но преди да се регистрирам прочетох доста теми ,ваши и от чужди форуми за да добия малка представа за тези проектори.Преди две седмици си взех проектор с изгоряла лампа ,моднах го и го пробвах с часта от челника в който е диода Led Q5 300lm,има си леща ,която като я зумирам в крайно положение дава - доста бих казал добра картина. има малко проблемче ,когато е на бял фон се виждат в двата края леко розов и син отенък ,но тищо фрапиращо откъм картина и качество , дори в осветена стая ,когато е към 100" се вижда прилично.
Вчера си купих емитер LED XML T6 и ще пробвам с него за да видя дали мога да изкарам още лумени на стената.
Проектора е NEC VT590G.
brad4edat - специалист
Добре дошъл!

Проектора ти е хубав. На колко метра ти е екрана от проектора, че нещо с 300lm. диод не ми се вярва в светла стая да изкараш някаква картина с 2 метра диагонал примерно?:)

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: