Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравей,

благодаря ти за отговора. Чел съм ти поста, от там се ориентирах към този тип лампа. Чудех се - след като докарам балона, трябва ли да го фокусирам в рефлектора? Предполагам, че да. Лошото при мен е, че оригиналната лампа буквално гръмна докато работеше и леко е повредила покритието на рефлектора. Ще видим какво ще се получи ако успея да вкарам новия балон вътре. Другото което исках да те питам е - как свърза лампата към проводниците на стойката? Връзката в момента е с пресовани пластини, трябва да помисля за подходящ материал от който да направя същите. Стъклото което затваря рефлектора нужно ли е да се лепи отново на мястото си, или може и без него? Гледам, че ти не си го сложил.
hidrazin - майстор
Де да знам ама аз май нещо започвам да се отказвам от такова преправяне. Наистина направих един ама не е като оригиналната ламба.
Освен това и строших две МХЛ-та докато успея да я изкарам цяла. Ето твоята ламба. Струва 100-тина лева.
http://www.aliexpress.com/item/610-321- ... 18516.html
:partyman:
Здрасти,

да знам за лампата. Няма гаранция, че няма да се пукне като старата. Снощи си взех друг проектор 2-ра употреба с лампа на 600 часа. Този ако стане, ако не - здраве да е.
brad4edat - специалист
Единия ми проектор DLP има такова стъкло и аз си го сложих, на LCDто не си спомням дали има, но може и да има, понеже тези стъкла затварят потока на охлаждащия въздух да минава правилно през работещия рефлектор! Така, че ако ти остане местенце, гледай да остане, си затвори рефлектора със стъклото, за да се охлажда правилно рефлектора и лампата!
Виж къде горе долу ти е центрована оригиналната лампа спрямо рефлектора и ако е възможно, центровах новата там или малко по-дълбоко в релфектора, понеже тия са с доста по-дебел балон. Но винаги ще свети по-лошо от оригиналната, понеже рефлектора на проектора е извит за фокусиране на неговата си лампа с нейните размери на балона! Ако някои успее да набара подходящо извит рефлектор, то и с тези металхалидиеви лампи ще светне като с оригинална, ама къде ще го дириш такъв рефлектор!? :-D
Връзките на електоридете се правят с пресоване, понеже са стоманизирани и не се запояват никак лесно! :partyman:
hidrazin - майстор
brad4edat написа:
Връзките на електоридете се правят с пресоване, понеже са стоманизирани и не се запояват никак лесно! :partyman:
И щото припоя при тези температури няма да го бъде. :) Иначе стомана, никел и доста други неща не са проблемни за запояване.
Просто при тази температура - припой хич. :-D Само кербовка (механична връзка).
:partyman:
playdeni - напреднал
Зравейте,
дали може да питам м/у другото,имам BenQ MP670 и според мен е за смяна на dmd чип (започнаха да му "горят пиксели") имали някакъв "чалъм" за ремонт или евтина смяна?
brad4edat - специалист
Чиповете се сменят много лесно, стига да си поне малко сръчен, не е нужно да пълниш гушите на разни сервизи, ако имаш опит с разглобяване на техника! Не е някаква уникална философия да го подмениш чипа, за 20-25 минути си готов.
Ей го на чипа, продава се - https://www.google.bg/search?q=BenQ+MP6 ... 0+dmd+chip

Около 100-150$ е бройката, което е към 300лв, виж дали и колко е доставката до България!
Въпроса има две страни!
1-во Дали те устройва цената от около 300лв, ако ти сам си го смениш! Дали си заслужава да дадеш токова пари за ремонта му, дали на тебе ти изнася.
2-ро Ако не е хептен с много изгорели пиксели, особено на едно място да са изгорели, вземи разглоби проектора, извади сегашния чип и му смени термо пастата. Смени термопастата на чипа и почисти хубаво охлаждащата система към чипа а и другите и подсистеми! В повечето случаи май чипа дефектира заради прегряване и от там микроогледалцата и механизмите за позиционирането им дефекират. Тоест, ако не е хептен зле положението вече, можеш да се опиташ да го задържиш в това положение, без да дефектира по натам, поне за сега. Тъкмо да си намериш някой чип по-евтино или направо друг проектор.

Така, че на които и вариант да се спреш ти пожелавам успех! И да си почиствате редовно филтрите на проекторите, аз моя на 2-3 месеца ги препирам всичките филтърчета, за да няма изгорели LCD матрици или DLP чипове.

Успех колега :partyman:

https://youtu.be/AhjaT6WKbaU
https://youtu.be/IhXUJUS4jdM
playdeni - напреднал
brad4edat написа:
2-ро Ако не е хептен с много изгорели пиксели, особено на едно място да са изгорели, вземи разглоби проектора, извади сегашния чип и му смени термо пастата. Смени термопастата на чипа и почисти хубаво охлаждащата система към чипа а и другите и подсистеми! В повечето случаи май чипа дефектира заради прегряване и от там микроогледалцата и механизмите за позиционирането им дефекират. Тоест, ако не е хептен зле положението вече, можеш да се опиташ да го задържиш в това положение, без да дефектира по натам, поне за сега. Тъкмо да си намериш някой чип по-евтино или направо друг проектoр
Благодаря колега,
ще пробвам с 2-рото,не се бях сетил за този вариант (поне за проба).Защото не мога да преценя дали си заслужвава 300лв за чип .... :/
brad4edat - специалист
Виж линковете дето съм ти дал в предишния пост, там има подмяна на такива чипове. Аз съм махал чипа на старото ми HP за профилактика и не е никаква философия, просто трябва да си внимателен и сръчен. Почисти хубаво всичко, перки, радиатори, филтри, смени термопастата между чипа и радиатора. Избърши внимателно чипа и радиатора от старата термо паста, със спирт или някакви мокри кърпички, и когато е сухо ще мацнеш един тъничък слой нова термо паста и си готов. Само не прекалявай с термо пастата, че да не излезне и да омаже по крачетата на чипа! :lol: Дано да не продължава да деградира по натам чипа :-D
Възможно е да огледаш хубаво ама хубаво какъв точно модел е чипа и да го търсиш същия чип, но продаван за някой друг тип и марка проектор, нищо чудно да го намериш на двойно по ниска цена, предлаган под име и модел за друг проектор! Те чиповете се правят от няколко фирми и после се разпространяват по стотиците производители на самите проектори. :-D

Твоя проектор е 3D, нормално е чипа да е по скъпичък, все пак играе роля като на два нормални чипа, да да поляризира светлината ( ако 3D то му е на този принцип, а не синхронния с електронните очила). Определено го търси чипа и под други модели проектори, или се опитай да го играеш на търгове в ebay, може да успееш да го намериш за около 200лв, та и по малко с много късмет. За 3D проектор си заслужава да понаблюдаваш търговете и цените на такъв чип. :)
3D Modes: PC 3D Ready
3D e нали?
hidrazin - майстор
brad4edat написа:
3D Modes: PC 3D Ready
3D e нали?
По-скоро е само Ready. Май на тоя модел ще му трябва комплект NVIDIA 3D Vision за да види нещо на 3D.
Това означава че няма да може да гледа директно от Blu-ray и винаги ще трябва да е от комп.
Пък и има само HDMI 1.3 а не HDMI 1.4 :?
:partyman:

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: