• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 115
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
masteradmin - майстор
Статия 1
Статия 2
Статия 3

Идеята не е от вчера доста се бистри по форумите.
Всичко опира до лампата и лещата.
Последна промяна от masteradmin на нед мар 11, 2007 12:55 am, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Гениално просто!
А може ли големината на изображението да се променя? Предполагам това зависи не от големината на дисплея, а от разположението на дисплея спрямо лампата. Така ли е? Защото с нашите маломерни апартаменти... И още нещо, което не ми стана ясно от снимките: светлината преминава през панела нали? На мястото на отстраненото задно осветление.
Palawnik - специалист
Добра работа мастер \:D/ =D> :2thumbs: :respekt:
masteradmin - майстор
Големината на изображението се променя според това колко близо е проектора до стената, а вече фокусирането става с промяна височината на лещата с ръкохватката на тръбата.
Да светлината преминава през стъклото на проектора и през LCD панела. Това което съм забравил да напиша, е че изображението се обръща на обратно от лещата, така че трябва да се внимава да не излезе образа надолу с главата.
masteradmin - майстор
Статията ще има продължение :)
Justy - майстор
Приятели плачат за караоке - това се е утепало :lol:
mitoman - помощник
Някой опитвал ли го е това? Много сложно ми се вижда самия монтаж с жиците и платките... иначе бих пробвал :!:
Sav4ev - специалист
Във връзка с тази тема вижте какво намерих
http://www.projectorscreensdirect.com/P ... eens+paint
За сега обаче не съм открил дали някой предлага тези бои в България. Мой познат в Германия си е "нарисувал" екран с подобна боя и казва че разликата с обикновен латекс е огромна.
unicata - специалист
на мен пък ми е интересно дали не може да стане с обикновен ЦРТ и какво всъщност му пречи?

Я кажете от къде мога да намеря такъв проектор, че имаше в даскалото навремето, но сега вече няма пък и никъде не видях обяви.
chavdata - напреднал
Идеята е мн хубава и веднага се заех да си права и аз такова . За сега си намерих Проектор Лектор 1 , но немога да си намеря LCD монитор 14 или 15 инчов помогнете :) даите нещо сайт за втора рака. А искам да попитам и още нещо като пусна проектора има едно трептене на образа ( Сложих една прозрачна плака и написах текст ) и малко трептеше ,но е доста изнервящо така ли трябва да е или има нещо проблем в проектора ми ???
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 115

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: