Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
Ами приближи проектора до екрана. :-D
:partyman:
brad4edat - специалист
hidrazin написа:
Ами приближи проектора до екрана. :-D
:partyman:
не може!:) Проектора и екрана си имат специални гнезда в диодния таван на хола, и няма мърдане:) Никой не е предполагал, че е възможно да се получи такава ситуация, да не можеш да си свиеш изображението в по-малки размери:) :lol: :lol: :lol: :lol:
hidrazin - майстор
Ако е на 4 метра от екрана, диагонала би трябвало да е някъде към 3 метра.
Projection Calculator Pro
Това с лещите е малко ... работа.
Оптика
Оптика 2
:partyman:
hidrazin - майстор
Друго дето ми иде на акъла - обектива трябва да излезе още напред.
Не знам дали е възможно при твоя модел да извадиш напред обектива.
Поне за проба. После може да му мислиш някакъв удължител.
:partyman:
brad4edat - специалист
Трябва да погледна тия дни дали нямах още една оптика някъде из къщи, такава като на проектора, да видя дало може да се мести на някъде. :) Мерси за идеята и линковете, ще има четене:))) :partyman:
hidrazin написа:
Друго дето ми иде на акъла - обектива трябва да излезе още напред.
Не знам дали е възможно при твоя модел да извадиш напред обектива.
Поне за проба. После може да му мислиш някакъв удължител.
:partyman:
gattaka - специалист
Здравейте отново,
Купих китайска лампа за Sanyo-то за, което съм писал по-горе в темата, сложих я и го подкарах. Работи много добре има само един проблем. Работи около 5-10 минути и лампата изгасва, след известно време светва зеления диод redy и мога пак да включа.
Интересното е, че диода, който е за предупреждение за висока температура не свети.
Мерих захранването и всичко е наред. На входа на запалката на захранването на лампата има +300 V дори, когато лампата изгасне, тоест захранващия блок на проектора си храни запалката.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
Лампата е едно към едно с оригинала.
brad4edat - специалист
Имаш ли режими на лампата, еко и максимална яркост? Ако имаш, и в двата ли режима гасне само лампата?
gattaka - специалист
Имам яркост, която може да се намаля и увеличава. За еко режим не съм сигурен.
Ще пробвам с намалена яркост и ще пиша! :?
gattaka - специалист
Здравейте отново,
Какво ли не пробвах с моя проектор, но проблема си остава. Гледах, термозащити, гледах за спукани спойки, понеже е падал, но нищо! Пускам го, работи си чудесно и в един момент, след около 5 минути лампата изгасва, вентилаторите духат още около 2-3 минути, светва зеления диод redy и може да се пусне отново. Най-интересното е, че когато изгасне лампата не светва алармата за температура. Не знам вече какво да гледам, къде да човъркам...разглобих го 10 пъти. :?
brad4edat - специалист
А писал ли си на техническата поддръжка на марката!? Би трябвало да ти отговорят, може и да имат нещо наум по проблема!
На мен така ми разблокираха EPSONа, понеже е от оранжевите училищни серии, а те се заключват с код против кражба.
Може пък нещо софтуерно да се ебава и да го префлашнеш през usb входа, ако има такъв.

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: