Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gattaka - специалист
Здравейте,
Закупих си Sanyo plc-xu22e с изгоряла лампа. До колкото разбрах е LCD, та въпросът ми е какъв източник да ползвам? Диод ли, ако да колко вата, да му слагам ли леща или не. Ксенон ли да слагам или метал-халоген. До колкото видях ( понеже още го чакам да пристигне ) е доста стар модел, контраст 600:1 така че не очаквам чудеса, но пък го взех за 25 лв и за това искам да пробвам.
Ако някой, който се е Борил с LCD и намери време и желание , моля да драсне два реда с насоки за да знам какво още да поръчвам като части. Благодаря предварително!
hidrazin - майстор
Ми чети бре. В темата има много писано.
Личен съвет - ако изгорялата ламба е там си вземи само ламба без носач/държач...
При китайците е 65 лева с безплатна доставка.
Всичко друго е играчка и нерви с неизвестен резултат и количество потрошени пари.
:partyman:
gattaka - специалист
Ами продавача пише, че е счупена лампата, така че не възлагам големи надежди да е в проектора, иначе изрично подчерта, че рефлектира е наличен.
Ок, благодаря, захващам се с четенето :)
hidrazin - майстор
Е щом рефлектора е наличен то всичкото ти е там.
Имаш два варианта. Говоря за добри варианти.
Първия е само лампа с рефлектор - среден вариант.
Replacement Bulb PLC-XU22 Projectors
Втория е цяла лампа ама идва доста по-скъпо - към 55-60$.
Ако рефлектора е здрав, може да сложиш само нова горелка (същинската лампа).
Струва към 20$ но си иска внимателна работа, добра центровка и залепяне за рефлектора.
Силно препоръчвам първия вариант.
Изображение
:partyman:
gattaka - специалист
Мерси, ще преценя кой да е варианта когато дойде машината. Лошото е, че каквото и да избера ще го чакам поне 2 седмици да дойде от Китай.
hidrazin - майстор
То ако е две седмици с мед да го намажеш.
А ако толкова бързаш може и за седмица:
Лампа за проектор SANYO PLC-XU22 :-D
:partyman:
brad4edat - специалист
Взимай си лампата от линка и не си трови нервите, и харчи парите на вятъра! :)
Това е най-добрия и евтин вариант да си подкараш проектора качествено и за малко пари :wink:

hidrazin написа:
Е щом рефлектора е наличен то всичкото ти е там.
Имаш два варианта. Говоря за добри варианти.
Първия е само лампа с рефлектор - среден вариант.
Replacement Bulb PLC-XU22 Projectors
Втория е цяла лампа ама идва доста по-скъпо - към 55-60$.
Ако рефлектора е здрав, може да сложиш само нова горелка (същинската лампа).
Струва към 20$ но си иска внимателна работа, добра центровка и залепяне за рефлектора.
Силно препоръчвам първия вариант.
Изображение
:partyman:
hidrazin - майстор
Мдааа... Днес ми дойде ламбата за Хитачи-то.
Китаеца даже е сложил в кашончето бели текстилни ръкавици с които да я монтираш...
Днес не остана време да я сложа и да пробвам.... Май ще е чак в сряда. :?
:partyman:
brad4edat - специалист
Задължително с ръкавичките !
:partyman:
brad4edat - специалист
Привет!:)

Имам малко интересен проблем :-D :-D :-D Картината, която ми се прожектира ми е огромна в момента! На новия ми апартамент се получава така, че проектора ми EPSON EMP83H е на около 4 метра от екрана, на който ще се прожектира изображението и се получава така, че дори на максимално малка разпъната картина от оптиката на проектора пак не мога да се събера в размерите на екрана. Картината се прожектира с размери от порядъка на 4 метра по диагонал :lol: и това е при най-ниското разпъване, да не споменавам на максимум, че става картина и по тавана и по пода и по стените... ба си 3D виртуалната реалност :lol: :lol: :lol: :lol: влизаш в филма :-D

Та опитах да поставя пробно 2-3 лещи пред оптиката на проектора за да пробвам да намаля прожекцията, да ама не, нищо не се получава:) Не знам дали с някаква колиматорна леща преди оптиката няма да се получи да свия снопа светлина, или пък на сменя някоя от лещите на самата оптика с друга, ама става една...сложна.. :rolleyes: . Някой може ли да даде някакъв акъл или линк, как мога да се преборя с проблема и да си намаля размерите на картината, без разбира се това да се отразява на резолюцията. Тоест софтуерно "срязване" на картината отпада, само хардуерно решение :?

Хората се чудят как да си направят картината по-голяма, аз пък се чудя как да я намаля :lol: :lol: :lol: Просто в момента е с огромни размери по диагонал, буквално цялата стена на минимум.

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: