Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gattaka - специалист
Нищо не става! Пробвах и с принудителен сигнал ама същата работа, което означава, че изчезването на сигнала е следствие от спиране има нещо друго, което се случва и започвам да си мисля, че може и да не раазбираа проектора че на VGA входа има сигнал.
brad4edat - специалист
Възможно е да има някакво прекъсване не сигнала, но не би трябвало това да го гаси веднага! Да не пък нещо из настройките на менюто да има някаква странна опция? Опитай през друг вход да подадеш сигнал. Огледай много внимателно конекторите, да няма някое отчупено пинче в куплунзите и да се губи някой сигнал между компютъра и проектора! По VGA кабела има много трасета с синхронизиращ сигнал, и ако някой от тях се губи някъде, нищо чудно да се гаси проектора, дето казваш ти да си мисли, че нама сигнал. Смени кабела, опитай от друг компютър, препой конектора на проектора.
gogyto - специалист
Трябва ми за вилата проектор който да разпъва до към 40 инча с прилична картина, нещо от тези по китайските сайтове някой да е вземал и да е доволен?
За предпочитане LED.
brad4edat - специалист
То за 40" не е ли по-добре да си е тв.

Имай едно на ум, че проектор се гледа само на тъмно!!! Не става за филми при дневна светлина или някаква силна лампа. Ако искаш качествена картина от него, си трабва тъмнина и бял екран-стена. Минимум, ама минимум 2000-3000лумена яркост, и контраст не по-малко от 400:1, за предпочитане е по-голям контраст! И гледай да е с реална (нативна) резолюция поне 720р! По надолу не стават за нищо!!! Имай в предвид че тия евтините китайски лед проектори са с лъжливи резолюции, и нямат оптика с която да регулираш размера на екрана!!!
gogyto - специалист
Запознат съм аз, от години в нас гледам с един Acer K330, интересувах се конкретно за тези китайските, но ако са лъжливи показателите и са без регулиране на фокуса за какво ми е.
Отделно място за телевизор няма, ама стена за екран има, на стойки не ми се слага телевизор за 5-600лв :-D
brad4edat - специалист
Повечето китайски проектори, да не кажа всичките дето аз съм оглеждал са без оптика за регулиране на диагонала на екрана :lol: Те за тва са и евтини. Нищо чудно и да има и такива с оптика де, знам ли... Късмет! Цъкни линкче, ако намериш някой добър проектор от братята чайници:)
gogyto - специалист
То на писания не им вервам аз, за това неслучайно питам тука превантивно така дали пък някой не е нацелвал кьоравото :-D
Смени си драйвера на силовите транзистори управляващи лампата , частично е пробил. Успех!
gattaka написа:
Здравейте отново,
Купих китайска лампа за Sanyo-то за, което съм писал по-горе в темата, сложих я и го подкарах. Работи много добре има само един проблем. Работи около 5-10 минути и лампата изгасва, след известно време светва зеления диод redy и мога пак да включа.
Интересното е, че диода, който е за предупреждение за висока температура не свети.
Мерих захранването и всичко е наред. На входа на запалката на захранването на лампата има +300 V дори, когато лампата изгасне, тоест захранващия блок на проектора си храни запалката.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
Лампата е едно към едно с оригинала.

Смени си драйвера на силовите транзистори управляващи лампата , частично е пробил. Успех!
brad4edat - специалист
Привет на всички!
Да споделя моите успешни приключения с един проектор NEC LT280. Купих го скоро за 50лв :-D Боднах му една оригинална лампа 200W на Philips от едно SONY, и свети като електрожен, ела та гледай:))
Цветове, яркост, всичко наред, идеално.
Оказа се обаче, че неможе никога да се фокусира идеално картината, винаги в единия край е леко размазана, или ако се фокусира в средата се размазва леко горе и долу. Така се чатнах, че фактически блока с матриците не е идеално успореден на самата оптика на проектора, въпреки че си има гнезденца как точно да си "щракват" пасват съответните елементи. Разглобих проектора, извадих оптиката с призмата, която при този проектор е хваната на едно, не са отделни като при Епсон. Огледах много внимателно и се оказа наистина, че оптиката и блока с матриците не са перфектно успоредни! Откачих самата оптика от държача с призмите и подложих по две малки квадратни парчеца тиксо-изолирбанд. Оптиката се изравни видимо и когато го наглобих обратно се оказа, че картината е с перфектен фокус по целия екран:))) Проектора бачка като нов!

Така че да знаете, ако не можете да си фокусирате добре проектора, то самата оптика не е идеално успоредна на блока с матриците и може много лесно да се справите, като подложите малки парченца тиксо така, че да ги изравните. Найстина става дума за малки разлики, от порядъка на дебелина, колкото тиксо. Тези съвсем малки разминавания оказват сериозен ефект върху фокуса и невъзможността да се фокусира цялото изображение!

Само внимавайте с матриците! Никога не ги сваляйте, не ги блъскайте и не ги натискайте!

:rolleyes: :partyman:

Давам примерни изображения, че моята не я снимах щото телефона малко поплува във ваната и сега е в спиртна баня за изтегляне на влагата :lol:
Прикачен файл:
lcd projector focus fix.jpg
lcd projector focus fix.jpg (12.92 KиБ) Видяна 5611 пъти
Прикачен файл:
LCD_projector_prism_module focus issue.jpg

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: