Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lubenov1 - специалист
brad4edat написа:
Добре дошъл!

Проектора ти е хубав. На колко метра ти е екрана от проектора, че нещо с 300lm. диод не ми се вярва в светла стая да изкараш някаква картина с 2 метра диагонал примерно?:)
Еми пробвал съм го на светла стая от около 100-140см. и почти нама разлика с телевизора ми който е 32" ,картината на проектора в случая идваше по голяма.На тъмна стая от около 3-3,5м разстояние съм доволен от картината,горе долу размера и идва от порядъка на 1,90/1,40
екрана го направих от 4бр. кадастрон 100/70.
за лумените не съм сигурен защото на кутията от челника ,нямаше никакви натписи
иначе емитера е Q5Изображение А челника ми е такъв. Изображениеhttp://www.ebay.com/itm/7W-CREE-Q5-LED- ... 1424532967
Но навсякъди информацията е различна!
brad4edat - специалист
Можеш ли да постнеш някакви снимки на картината и на какво става вътре из проектора?
lubenov1 - специалист
brad4edat написа:
Можеш ли да постнеш някакви снимки на картината и на какво става вътре из проектора?
На картината нямам снимки ,но за това което става в проектора са модването и поставянето на модулчето в проектора.
Ще направя и по качествени снимки с новия лед като го поставя.
Много е важно ,като се поставя модулчето в {кухината кадето е била лампата} да се измери и центрова в положение , при което ще осветява и няма да го има ефекта от тези нюанси на цветовете в краищата , за които ви писах по нагоре.

Прикачен файл

2014-01-22 17.27.29.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 17.27.20.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 17.27.03.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 17.26.45.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 11.00.21.jpg
lubenov1 - специалист
И още:

Прикачен файл

2014-01-22 17.28.07.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 17.27.51.jpg

Прикачен файл

2014-01-22 17.27.44.jpg
hidrazin - майстор
lubenov1 написа:
...На картината нямам снимки ...
То това е по-интересното - крайния резултат. И на снимките се вижда само една платка. Нищо от монтажа на модула/светодиода и преработката там.
По-горе бях сложил един линк. Ако беше се разровил малко, щеше да намериш какви снимки са интересни. Ето например преработка с LED.
http://www.allinbox.com/Mod_Sharp_XR1S/ ... p_XR1S.htm
:partyman:
lubenov1 - специалист
hidrazin написа:
lubenov1 написа:
...На картината нямам снимки ...
То това е по-интересното - крайния резултат. И на снимките се вижда само една платка. Нищо от монтажа на модула/светодиода и преработката там.
По-горе бях сложил един линк. Ако беше се разровил малко, щеше да намериш какви снимки са интересни. Ето например преработка с LED.
http://www.allinbox.com/Mod_Sharp_XR1S/ ... p_XR1S.htm
:partyman:
Всичко ще има само търпение трябва ,сега си търся подходящо захранване за новия емитер HML T6 и ще споделя резултата и със снимков материал.

П.п.Между другото имам и друг реализиран ниско бюджетен проект даже бяха два: Проектор от GSM ,ама за него ще пиша ,ако някой реши ,че го интересува.Но все пак не може да се очакват чудеса от един GSM.
brad4edat - специалист
И аз съм люгопитен относно реалните снимки на изображението върху екрана, на какво разстояние е снимано и какъв диагонал:)
Аз имам един CREE t6 1800lm и не се очаровах хич от резултата при LCD проектора ми, за това съм заинтересован от твоите мнения. Виждал съм из нета перфектен резултат с такъв диод, но аз не успях да го постигна, въпреки оптиките и лещите.
Ако имаш снимки на проекторче от gsm, качи и тях, това си е интересна научна литература и опити, все ще е интересно някога за някой ;) :partyman:

Ето ви едно интересно сравнение между проектор EPSON EMP 83h моднат със Sylwania 150w metalhalide bulb и фенер със диод CREE xml t6 1800lm. Разстоянието до стената е към 2.8м и диагонал 120'' , снимано е мрачен ден.
Прикачен файл:
2014-02-08 16.57.50.jpg
Най-после дойде специалния Осрам, натиках го в рефлектора навързах кабелите към оригиналния баласт на проектора. Паля, светва и тъкмо почна да позарява и да свтва истински ярко ... се пръсна :-D Явно този тип лампа не понася да работи на друго напрежение.
hidrazin - майстор
pacho_bg2 написа:
... Паля, светва и тъкмо почна да позарява и да свтва истински ярко ... се пръсна ...
Сигурен ли си че не си барал с пръсти стъклото на балона?
:partyman:
brad4edat - специалист
Не трябва да си пипал балона с пръсти!!! Мие се със спирт, ако е пипан!
Друго нещо е че тези лампи работят на различни напрежения, едни ватове лампа я има в 2-3 разновидности (примерно 30v/90v/220v) и трябва да си подбереш лампата спрямо номиналния (работния) волтаж на твоя баласт! Моята лампа работи с 10v в + или - не си спомням, но е в границите на 90V за които е предвидена и нямам проблеми.

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: