• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 115
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
moon4o - напреднал
Ето и отварянето и разглабянето на няколко различно монитора :)

Liteon 15"TFT :

Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение


--------------------------------------------------------------------------------------


Edison 13"TFT :

Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение


--------------------------------------------------------------------------------------


15"BenQ 567s :

Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение
=>
Изображение

успех :)
Здравейте. Радвам се, че все още има будни хора, които дават практични и много интересни решения за дома. Както се казва в един много известен български филм: "Хвала на такъви българи!" :) Имам въпрос, който не ми дава мира: Колко часа е живота на лампата на проектора, защото лампата на мултимедията не е от най-издръжливите(ако говорим за съотношение живот на лампата - цена на мултимедията)? И, макар и с вентилатор, повърхността на моинитора се нагрява в пъти повече от норално, а предполагам всеки знае, че изгорелия пиксел може да е 1 мм, но може да е в средата на екрана - 1 см. Като цяло: Колко живот му давате на това чудо на технологията???
moon4o - напреднал
Ми с тази лампа нагрявянето става при лампата и при лупата горе, само в точките където се събира светлината, голямата лупа която е до монитора тя събира разпръснатите лъчи от лампата, лъчите минават през монитора и се събират в обща точка горе при лупата и огледалото, там е и по-голямата температура както казах, а ти с този проектор няма да седиш по 10 - 15 часа на ден ... както нормален монитор и все пак и аз ти давам гаранция, че няма да има проблеми ако си го направил добре и с добра вентилация. Помисли малко, ако не беше издържливо и добро нямаше да има толкова много сайтове и безбройни статии за това :) :?
SRR
Здравейте , от известно време следя темата и искам да ви задам няколко въпроса и да изразя едно мнение.
Въпроса ми е отностно Шрайбпроектори-те. Искам да попитам дали има разлика между проекторите с еднолещов и трилещтов обектив и ако има каква е тя , по точно качеството или ?
Отностно загряването което се получава на ТКДисплей , мисля да направя рамка , за сега мисля с изолиран алуминий или пвц .която да е плътно по корпуса на проектора (съобразена с електониката и връзките) и да има от двете страни х3 или 4-тири малки вентилатора на страна , като от едната да са вкарващи от другата страна изкарващи.

Прилагам линкове на Шрайбпроектори (нови) понеже се отказах да търся употребявани .
http://megashop.bg/office/product_info. ... bbdc891ba9
http://prestige-bg.com/default.asp?URL= ... mID%3D2604
http://www.office1.bg/index.php?PageID= ... 4120000055

както и лампи за тях:
http://prestige-bg.com/default.asp?URL= ... mID%3D2604

Благодаря ви.
voxo - специалист
Имам голям проблем, проектора ми е Лектор 1, а монитора 15 инчов.
Голямата леща на проектора е с размери 25/25 см. Монитора идва голям на дължина. Има ли начин(програма, рязане на кутията на проектора) или каквото и да е друго с което да влезна в тези граници? Менюто на монитора не позволява събиране(както на обикновенните монитори).
Ако някои знае, нека помогне.
chavdata - напреднал
значи и моя проблем е тъкъв монитора не се събира и му намалих резолюцията на 800х600 или нещо подобно че сега не съм на моито pc след това отидох в менюто на монитора и има едно Display size (или нещо такова) и там като влена има настройка Normal и Expanded
избирам Normal и се събира точно :) Каквъв ти е монитора ????? Като гледам филм си го връщям на Expanded и става по голямо ама моита стая е мъничка и малко не се връзва и затва повечето случай си го оствям на Normal на 70 hz
И аз имам един въпрос колко горе доло трябва да е нагрято LCD-то не мога да го охладя до така степен както по принцип си работи с 2 вентилатора единия е от процесор а др. от захранване и доволно се охлажда единия духа както е показано а др само от горе сам го сложил ще снимам и ще покажа :)
voxo - специалист
Намерих един сайт на който представят дисплеи.
Избрал съм си 12,1" но като им гледам характеристиките нищо не ми е ясно(все пак съм завършил Механотехникум :-D ).
Ако може някои да ми обясни, могат ли да се ползват за целта.

Ето сайта.
......какво ли не прави неволята !!!! Братушките съм ги признал отвсякъде!!!!!! Попаднах на това .... хихихихихи (смешно ми е, но признавам, че ще го пробвам)
...а конкретно по нашата тема - 10х на masteradmin за тази идея !!!!ФЕН съм и откак я прочетох и също работя по въпроса . Събрал съм материалите и мисля ,че доста ще намаля габаритите на машинката ,ама нека първо изпробвам а после ще споделя идеята( да се не излагаме ...де :lol: ).
unicata - специалист
Здрвейте отново, намерих си монитор LiteOn 15" какъвто е показал moon4o, само дето моя е с платка за говорители, както и да е, разглобих го, сложих го на проектора, но за съжаление резултата беше нулев. В смисъл че е тъмно и няма никакъв образ на стената, след као пуснах пердетата се видя образ, но беше много слаб, някой има ли идея от какво може да е това дали е от лампата или трябва търся друг проектор, моя е Лектор 01.
Ето малко снимки

Прикачен файл

monitor 001.jpg
monitor 001.jpg (61.37 KиБ) Видяна 11786 пъти

Прикачен файл

monitor 004.jpg
monitor 004.jpg (76.31 KиБ) Видяна 11786 пъти

Прикачен файл

monitor 007.jpg
monitor 007.jpg (78.27 KиБ) Видяна 11786 пъти

Прикачен файл

monitor 013.jpg
monitor 013.jpg (70.36 KиБ) Видяна 11786 пъти

Прикачен файл

monitor 014.jpg
monitor 014.jpg (52.27 KиБ) Видяна 11786 пъти
voxo - специалист
Ако взема един от тези телевизори за коли с размер 8" или 10,4" дали ще свърши работа??
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 115

Тема "Видео стена за 300лв възможно или не ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: