Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
shulio - специалист
Налага да засенча една площадка с размери 7 на 5 метра. Обаждах се по фирмите за тенти обаче цените който обадиха за такъв размер са от порядъка на 4000 до 8000лв. Последното е за едноскатен цял сенник.
Мисля, че тези пари са доста за това което ми трябва. Все пак с 8000лв ще направя масивен навес от дърво и ОСБ. Та реших, да се пробвам и сам да направя нещо. Проверих за ПВЦ брезентите . За цяло парче с обшивката ми искат 520лв с размери 7 на 6 метра. Опъването мисля да го направя като на тентите с вал и червячен редуктор. Вала струва 50лв а редуктора 30. Има и още малко "обков" за 30лв. Предната греда и тя е 80лв.
Прикачен файл:
sennik.jpg
Примерен чертеж
sennik.jpg (59.22 KиБ) Видяна 8940 пъти
Та идеята е следната. Това отляво е стена зидария. На нея отгоре да сложа вала. Оттам да пусна 3 профила 40/20/4 или 50/30/5 накъм по ниската страна. Да закача отпред предната греда която ще купя и да опъна с вала и редуктора. Високата част е 3.40 а ниската е 2.20. Наклона е 12*. Сенника ще трябва да пази от дъжд и слънце. Преди снеговете ще се прибира.

Малко преди предната греда мисля да се поръча брезента с дупки като за въженце за да може да изтича водата без да и пречи предната греда.

Ако има провисване може в последствие да се сложат и допълнителни гредички да подпират брезента отдолу.

Въпроса е: Приложима ли е идеята на практика.

ПС: Не мога да правя масивен навес, защото съм под наем и не се знае до кога ще бъда там. Трябва да може да се разглоби и да се сложи на друго място. За това се спрях на сенник
Pol™ - напреднал
Къде ти искат тия пари, че и мен ме интересува ?
shulio - специалист
НеоТент - 7560лв с ДДС и монтаж
Корал спектър 7200 + 300 за монтаж и 30 за превоз

На още едно място питах и се отказах. Или са се наговорили за цените или частите ги вземат от едно и също място. Или както винаги в България цената е с 50-60% по висока отколкото в белите страни - понеже сме много добре и за това трябва да ни е скъпо. Ама то е така. Нали за да бъде на някой евтино на друг трябва да му е скъпо :)
pipbel - майстор
Ба си, за кой ли път се убеждавам, че не сме нормална държава.
Някой търговци (май повечето) искат с 1-2 сделки да си купят нов джип. Бъдете сигурни че няма да реинвестират такава 300-400% печалба в производство или някое ново работно място. Манталитет (и материал), какво да правиш.

Според мен се откажи от тези брезенти. Направи си метална конструкция (може и дървена ако искаш да изглежда по-битово). После вземи си сложи 10мм поликарбонат и си решаваш проблема. На моя зимата над 50см сняг се бе събрал, гък не каза. Цветове има всякакви, и по-тъмни ако искаш засенчване. Сега са двустранно с УВ резистентност. Между 25-40лв. върви м2 , зависи от производителя. Сигурен съм че накрая едва ли ще ти излезе над 2 бона, айде 2500 ги сложи ако не можеш да заваряваш и търсиш майстори.
shulio - специалист
Конструкцията не е проблем да я направя и поликарбонат да сложа. Проблема ми е единствено, че това което направя трябва да е временна постройка. Не мога да правя навеси и други такива, защото собственика ще трябва да иска разрешително за строеж и така нататък. А без него няма да мина, защото съм до общината и а съм почнал да правя нещо стабилно а са ми дошли да искат документа. А със сенниците и чадърите няма проблем.
cenko6 - специалист
Защо не си купиш един билборд? Продовот ги по 2 лв. квадратен метър. Има всякакви размери.
shulio - специалист
Самия брезент не ми е проблем да го купя. Не е много пари. Въпроса е дали така направено издържи на вятър и дъжд
pet.kan - специалист
Площта е малко по-голяма от покрива на един ТИР, ребрата трябва да са по-нагъсто - от водата провисва, срещу вятъра се правят връзки към ребрата - иначе става направо платно на яхта и отнася конструкцията :-D
shulio - специалист
За водата няма да има проблем. Има тенти които лично съм виждал с размери 7 на 4 с чупещи рамена. Няма ребра няма нищо. Плата е идеално изпънат и вода не може да се събере. Така ще бъде и при мен. Само на вятър не съм ги виждал как се държат въпросните тенти. За това и питам някой дали има личен опит.

Замислям се дали да не ги разделя на 2 тенти по 4 метра и да се припокриват 50см. Така няма да имам толкова голямо платнище. А и ще имам отдушник между двете

ПС: А от площта на ТИР съм много далече.

Тема "Сенник от пвц брезент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: