• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Илиян Илиев™ - майстор
Собственика така го е поискал и ние така го забъркахме. Нещо 400 и 450 споменаваха за силата.

И с такава сила май си е по проект. Сградата не е точно жилищна, а нещо като гараж. 2-3 коли ще има на етажа. Долните 4 външни колони са с размери 60/40. Двете средни са 50/40. А колко желязо има... да му се завие свят на човек. 20 вертикални осемнайски и през 10 сантиметра хоризонтални, но им забравих диаметъра. Това със съответните есове. Няма къде да бръкнеш.

Трегерите са 50 височина на 30 ширина. И има един в средата(демек в средата на едната половина) около метър широк, но с дебелината на плочата - около 30 сантиметра, а може и 25 да е.

Иженера така е сметнал... А и собственика и той инженер...

п.п. Да споменавам ли когато сме изливали купешки бетон, как взимаме пробите или сам се сещаш?
Стефко - специалист
Явно моята тема не допада на никого. Може би ръждясалия диск е по приятна тема.
filmatoplo - майстор
Брат ми има бъркачка и бърка кубик май на 2 пъти -по спомен слагаме 3 колички пясък ,5 колички чакъл и 3 торби цимент по 50 кила :? .За основите му отиде над 4 тона цимент :) - 1 торба беше 3,50 -4 лв тогава .
velsi - Почетен майстор
Стефко написа:
Явно моята тема не допада на никого. Може би ръждясалия диск е по приятна тема.
Твоята бетонобъркачка коментирахме още през зимата на 2009 година. Наскоро пак. Гледахме и клип. Мисля, че каквото имаше да се казва се каза. Какъв интерес още очакваш?
joro39 - специалист
Колеги колко литра трябва да е бурето за да събира една количка материал напримерно, че съм замислил да правя нещо подобно.
Фло - специалист
joro39 написа:
Колеги колко литра трябва да е бурето за да събира една количка материал напримерно, че съм замислил да правя нещо подобно.
Поне 120 л.,обикновено количката събира към 60 л което е поне 120 кг и нагоре теглото на бетона.
fox_vt - майстор
Не е лоша бъркачката но да добавя и аз нещо като оператор на бетонов възел :) лопатките както споменаха по нагоре трябва да са диагонално като винт така да се каже за да се разбърква както трябва,при това разположение имитира ръчно разбъркване с лопата,не че е проблем де.Оборотите са си добре за разбъркването а за изсипването ако мотора беще двускоростен щеше да е чудно но ако се изсипва в колички и тва не е проблем.И нещо странично не по темата тая плоча дето ще я правите която вече сте направили гледайте да е наведнъж,избягвайте такива малки късчета и отливки че след няколко години може да се напука.
joro39 - специалист
да покажа и аз каква сътворих;
Прикачен файл:
23032012581.jpg
всичко почна от това буре ,забчатката плюс верига от бобкат
Прикачен файл:
23032012582.jpg
лагерното тяло;
Прикачен файл:
30032012591.jpg
и се получи това;
Прикачен файл:
30032012590.jpg
но още не е завършено.
MamaMy - майстор
joro39 написа:
да покажа и аз каква сътворих; всичко почна от това буре ,забчатката плюс верига от бобкат...
Жоро, а от какво е бурето? Не съм виждал такова. Много прилича на оригинална бетонобъркачка. Иначе добре е замислена. Харесва ми. :)
joro39 - специалист
MamaMy написа:
joro39 написа:
да покажа и аз каква сътворих; всичко почна от това буре ,забчатката плюс верига от бобкат...
Жоро, а от какво е бурето? Не съм виждал такова. Много прилича на оригинална бетонобъркачка. Иначе добре е замислена. Харесва ми. :)
не знам така го взех готово ,дадох си бошчето за него.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Моята самоделна бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: