• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mi_taka - помощник
Ето нещо по просто за изпълнение (руско), ама пак върши работа http://www.youtube.com/watch?v=IGTn8GmZ ... re=related.
fox_vt - майстор
Хехе почти го докарва като оригиналната бъркачка само имам една чуденка защо варел?При направата на ремъчната предавка после на редукторната и оста със лопатките вътре защо не са направили по здрав корпус.Иначе най ефективното размесване за такъв тип миксер е винтовата линия ама и това ще върши работа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ми холандците са копирали от руснаците :)
http://www.youtube.com/watch?v=sohrUzGd ... re=related
jekasus - майстор
Туй на холандците е пълен ташак, докато си играе с тая измишльотина 4 кофи(80л) ще се набъркани с ръчен миксер.
piron45 - майстор
LazarGanev написа:
Ми холандците са копирали от руснаците :)
http://www.youtube.com/watch?v=sohrUzGd ... re=related
Това чудо може да става за бъркане на лепила, но не и за бетон. Ако го наблъскаш с баластра е умряло.
Стефко - специалист
joro39 написа:
да покажа и аз каква сътворих
Прикачен файл:
23032012582.jpg
лагерното тяло;....
Не бях виждал темата, защото тогава малко пострадах. :x Идеята е като някои модели купешки бъркачки. Мен ме смущава малко това лагерно тяло. Доста слабо е като конструктивно решение. Ако може някоя снимка на идеята на лагеруването, ще е добре. Ако двата лагера са разположени на това място/ в средата на тръбата/, то радиалното им натоварване ще е огромно поради малкото разстояние между тях и огромния "огъващ момент". Следователно и бързо ще се износват. А като се износят, и най-малкия луфт в тях ще предизвиква клатене на бурето. Когато влезе в работа ще разбереш за какво говоря. А и тая тръба/не виждам да е по-дебела от Ф57мм/ ми се вижда доста слабо място.

Извинявай за забележките. Нещо не се качи снимката.
Последна промяна от Стефко на пет юни 15, 2012 9:47 pm, променено общо 2 пъти.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам защо се опитват да въртят бъркалка в казана - така е нужна много повече енергия, отколкото да въртиш целия казан :)
fox_vt - майстор
За по добро и бързо размесване затова са подвижните бъркалки,ако се върти цялото буре омесването не е толкова бързо и качествено.
Стефко - специалист
fox_vt написа:
За по добро и бързо размесване затова са подвижните бъркалки,ако се върти цялото буре омесването не е толкова бързо и качествено.
Колега, я прегледай моя клип, и останалите, и пак се изкажи кое става по-бързо и по-качествено. Защото аз не виждам как тези въртящи се бъркалки да са по-добри. Извинявай, лично мнение.
bulhomes2 - майстор
fox_vt написа:
За по добро и бързо размесване затова са подвижните бъркалки,ако се върти цялото буре омесването не е толкова бързо и качествено.
Категорично не съм съгласен. Поне за бързо. С обикновена купешка го бъркам много по-бързо от руснаците. За качеството също съм на мнение, че с въртящ барабан се омесват по-добре. Но факта, че има бетонарки с принудително размесване (руската и холандската) и някъде съм срещал, че за нещо ги препоръчват ми говори, че имат предимства. Едното за което се сещам е, че няма как сместа да се залепи за стените, което се случва понякога с обикновените.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моята самоделна бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: