• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Стефко - специалист
bulhomes2 написа:
...... Едното за което се сещам е, че няма как сместа да се залепи за стените, което се случва понякога с обикновените.
Залепване на сместа се получава тогава, когато не се спазва последователност на поставяне на материалите. Ако сложиш цимента след водата, няма да има залепване. :?
bulhomes2 - майстор
Сигурно. Но не помня, защото рядко я ползвам, че си предпочитам готовия бетон. Цената е същата.
Тани - модератор
Разбъркайте една две торби лепило за топлоизолация с гъстота за лепене с вашите бетонобъркачки и тогава пишете отново! :wink:

Може да пробвате и с мазилка като на втория клип!
Стефко - специалист
Моето е БЕТОНОбъркачка, а не ЛЕПИЛОбъркачка. Много малка разлика. :lol:
fox_vt - майстор
Май не доуточних нещо и на двата клипа лопатките имитират винтовата линия от бъркалките на бетоновите възли където работя от 11години.Имитират но не съвсем оригиналната винтова линия е с две лопатки от двете страни на оста разположени като винт от там и името.Като един кубик бетон става готов за 20до 30секунди считано след изсипването на цимента най накрая като последователността е инертен материал вода и накрая цимент като времето за омесване започва да тече след цимента.За скороста на изсипване пък дума да не става сами виждате колко време е нужно да се изсипе поради прекъснатите лопатки.
имам запитване към автора на тази бетонобъркачка

прочетох статията, в която се описва как е направена тази бетонобъркачка и не ми е ясно едно нещо, за което искам да питам. Взета е тръба или каквото там е, заварена е шина за по-голямо усилване на мястото, където се търкалят опорните колела, заварена е после ос, дотук добре, но на каква машина е обработено всичкото това чудо, за да се получи съосие между оста, където е набит лагера и оста на оня много широк пръстен, дето се търкалят опорните колелета. В статията се казва, че се използва обикновен лагер 6309, а не сверично ролков, който има някакви склонности към самонагаждане... понякога се чудя как тази конструкция не затяга. колкото и точно да е изработена, колелата са с гумен бандаж, някога ще се износят и барабана ще увисне надолу, това как ще се отрази на лагера, който е обикновен съчмен лагер, чудно ми е, затова и питам
crez - майстор
Ето какво намерих днес. Просто, бързо за изпълнение и най-важното евтино: http://tool-land.ru/samodelnaya-betonomeshalka.php
Duke_BG - специалист
един въпрос :
в бурето на винт ли са преградите ?
и ако да замислял ли си се за реверс на двигателя за да може да изсипва като бетоновозите

поздрави
koveslav - майстор
Колеги,и аз попаднах на тази тема и мисля,че има какво да споделя.Машините като замисъл не са лоши,но на клиповете организацията на работа куца.Аз ползвам словенска,заводска бъркачка 140л.За да разбърква перфектно по-гъсти разтвори,трябва да работи с по-полегнало гърне.Съответно по-редките-може и по-изправено.По отношение на организацията на работа:
1.Машината максимално близо до обекта.Ако това не е възможно,поради габаритите и,то поне да се осигурят условия бетона да се излива направо в количка,а от количката-направо в обекта за наливане.
2.Максимално удобно е при зареждане,в празна количка да се поставят четири броя десетлитрови пластмасови кофи,например от сирене/на мен такива са ми подръка и се събират идеално в българска РК-1/.Пълнят се както са поставени вътре в количката и се транспортират да машината.От количката,кофата направо в машината-хем е мярка,хем не повтаряме товаренето.
3.Ако бетона се налага да се изсипва пак в кофи,а не в количката,под машината поставяме скован от дъски дървен улей,който не позвалява никакво разсипване,а и осигурява скорост на работата.
4.Водата и цимента също се подготвят в съответни съдове-мерки,още преди да е започнало зареждането на бъркалото.Винаги първо водата се сипва!!!
При така подготвена организация,четири човека,а понякога дори и двама,отливат кубик бетон без особена умора както за хората,така и за машината,тъй като остава време и тя да прави паузи..Една количка,или 60л бетон,се обработва с машината за около 2 минути.Ако я пълним по 90л ужасно много пръска,налага се да е по-изправена и бърка по-лошо,а и на практика не ускоряваме работата.
Дано да съм бил полезен на някого.
И още едно уточнение-невероятно удобство е завъртането на барабана на 180 градуса-често при работа поставяме машината между нас,операторите и майсторите които наливат.Щом разтвора е готов,обръщаш директно към тях и те си контролират изсипването.После придърпвъме машината ,тя е около 50кг празна и е на колела и започваме отново.
boltik - специалист
koveslav написа:
..........При така подготвена организация,четири човека,а понякога дори и двама,отливат кубик бетон без особена умора.......
Според мен няма хубава и лоша работа,има заплатена и не заплатена работа.

Здравейте,да покажа нагледно чешкото чудо на техниката и след това аанглйското чудо на техниката.За чешкото,доколкото си спомням е с два привода.От мотора до първата ос е с ремък,а от първата ос до бурето е верига.За англйското чудо,там е с едно моторче от пералня,но има редуктор-червяк.На третата снимка пропорцията цимент-количка пясък.

Прикачен файл

rsz_pimg0096.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-21_182517.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-21_182517.jpg (61.57 KиБ) Видяна 2493 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-21_191516.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-21_191516.jpg (71.97 KиБ) Видяна 2493 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моята самоделна бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: