• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
velsi - Почетен майстор
Правил съм такова преди 15 години. Разликата е, че моето беше с главина с вградени три скорости. За прехвърляне на движението използвах централна ос, с лагерите. Изработих само тръбата с резбите за лагерните черупки, но можеш да я отрежеш от някоя стара рамка. Към оста си куплираш нужните зъбни колела.
maxuel82 - специалист
Мисля че разбрах ! А някаква идея от какво и как да направя тресчотката за предното движение , че тази която бях намерил се оказа , че доставката е по-скъпа от самата тресчотка заедно с курбелите :-D
velsi - Почетен майстор
За момента нямам идея. При мене нямаше свободен венец там. Беше някъде отзад, вече не помня как точно.
dido_ruse - помощник
и аз се пробвах :supz: :drinkers:Направих 2 балканчета и заради малките капли няма баир да им се опре.сега опитвам да ги поставя тук.всички екстри-заварена зъбчатка за главината с СО,спици от мотор и контра за спиране.

Прикачен файл

черно колело.jpg
черно колело.jpg (83.7 KиБ) Видяна 3908 пъти

Прикачен файл

IMG0002A.jpg
nv952 - майстор
Имам няколко въпроса и май това е най-подходящата тема!

Имам едно старо колело Изображение
Мисля да взема бензинов двигател 80сс
1 -вия въпрос е може ли да пали с копче(ключ)гледам,че има свещ и мисля,че ще може. :?
2 -рия е дали тази рамка ще мога да я преправя малко и да се получи нещо такова като на клипа.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lAHLl4Kcadc[/youtube] идеята е да работи само на бензин и да не се включват педалите за да може двигателя да върти предния венец(с верига ще бъде свързан двигателя с предния венец) и следователно да мога да си сменям скоростите в зависимост от терена (пък и тъка ще има по голяма скорост предполагам все пак дават че макс скорост е 40 км/ч,ако е направен с другото зъбно колело което се монтира на каплата.)
dido_ruse - помощник
Това си е "китаец".пали само "на скорост".А за колелото-ако си добър с СО-то или с аргона(ако е алумин.рамката може всичко да се направи.Ако намериш нужния механизъм за предния венец ще стане.
ben84 - специалист
То това на клипа не е "китаец" а "американец" Въпреки това без акумулатор и стартер няма как да запали с копче.
Гледам, че има алтернативи като тази http://store02.prostores.com/servlet/bo ... IKE/Detail.
И със заваряването трябва наистина да си добър, щото вибрациите и натоварването могат да доведат до това на снимката.
Добре, че се случи на ниска скорост :prayer:
Сега го подготвям за лятото с нова подсилена рамка.

Прикачен файл

DSC04678.JPG
seeker - специалист
ben84 написа:
То това на клипа не е "китаец" а "американец" Въпреки това без акумулатор и стартер няма как да запали с копче.
Гледам, че има алтернативи като тази http://store02.prostores.com/servlet/bo ... IKE/Detail.
И със заваряването трябва наистина да си добър, щото вибрациите и натоварването могат да доведат до това на снимката.
Добре, че се случи на ниска скорост :prayer:
Сега го подготвям за лятото с нова подсилена рамка.
Айде и аз да се включа: Стартер с въже вече има и се продава и България (бях попаднал на един сайт с продажба на такива). А колкото за тресчотка за предния венец може да се ползва единичен зъбен венец с тресчотка от Пиаджио или велосипед - има ги и не са скъпи, около 4 лв.
dido_ruse - помощник
Китаец или американец-принципа им рботата им е еднаква.Палят "на скорост".250 лв за двигател,100 за автомат.съединител,(не зная дали имат възможност за палене с "маймунка")
.В Търговище и Кубратово имаха по-ефтини и с всичко това.Но в момента няма наличност.
zaioristu - напреднал
Ето го и моето.Само дето повече от 30км/ч не вдига и като съм дал пълна газ придърпва.Дали защото нее още разработено 50 км съм минал или трябва настройка на карбуратора.Само дето има за ниските обороти настройка.Тези с колелета нека напишат имали допълнителни настройки.

Прикачен файл

135.jpg
135.jpg (88.55 KиБ) Видяна 3206 пъти

Прикачен файл

137.jpg
137.jpg (88.19 KиБ) Видяна 3206 пъти

Прикачен файл

131.jpg
131.jpg (101.04 KиБ) Видяна 3206 пъти

Прикачен файл

130.jpg
130.jpg (93.38 KиБ) Видяна 3206 пъти
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Велосипед байк с двигателче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: