• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
plamen64 - напреднал
Браво , супер УНИКАЛНО , по-добра тех. мисъл имаме от китайците , който само копират.
Сподели как върви с тези две скорости и тн...
gen4o83 - напреднал
Отзад са две,а отпред три които сменям като на бегач,тоест отзад сменя бързи и бавни.Върви отлично,супер е за офроуд по горите с бавнине нема опир никаде.Бързите ми се струват малко бавни макс 45км като си иска нагоре и то яко.
plamen64 - напреднал
Вижте моя нов Градски Мотобайк .28"

Прикачен файл

Image0397.jpg
Image0397.jpg (99.39 KиБ) Видяна 5050 пъти

Прикачен файл

Image0400.jpg
Image0400.jpg (97.04 KиБ) Видяна 5050 пъти

Прикачен файл

Image0398.jpg
Image0398.jpg (91.29 KиБ) Видяна 5050 пъти
zach_82 - специалист
plamen64 написа:
Колеги , мощноста се измерва във ватове . Най - мощния ел . дв. е 1000 w - ( 600 лв. без батерия ) . А бензиновия е над 3000 W ( 260 лв. пълен комплект ) . Всичко друго е демагогия и добри пожелания !
Не съвсем, аз моя четков ел.двигател го взех за 90 лева+ останалите необходими неща - общо 200 лева.
Като сложим и 4 акумулатора по 25 лева, всичко ми излезе 300 лева.

С тази конфигурация развивам макс. скорост 35-40 км/ч, а старта не отстъпва на бензиновите и дори често ми дишат праха(понеже пушек нямам)
plamen64 - напреднал
Все пак 80 - кубиковите са най - мощни и най -здрави !

Прикачен файл

4264_2.jpg
4264_2.jpg (14.72 KиБ) Видяна 4694 пъти
Stefan_62 - майстор
Здравейте маистори на " Велосипед байк с двигателче". Подариха ми един велосипед като този на снимката: Изображение и имам мерак да му монтирам един бензинов двигател като този модел: Изображение. Интересува ме дали на този модел рамка ще е практично да се постави такъв двигател и ако е възможно някъкви идеи къде точно да се монтира на самата рамка. Идеята ми е да се монтира над горната тръба и да се захване за тръбата на седалката, но незнам дали ще е удобно и практично и дали няма да пречи там при карането. Благодаря ви предварително. :drinkers:
Stefan_62 - майстор
:? Никой ли от вас вече не чете тази тема. :sad:
velsi - Почетен майстор
Първо ъгълът между тези тръби няма да ти пасне за закрепването на мотора и което е по-важно - центърът на тежестта ще се вдигне много високо и ще е неудобно и нестабилно при движение.
Stefan_62 - майстор
velsi написа:
Първо ъгълът между тези тръби няма да ти пасне за закрепването на мотора и което е по-важно - центърът на тежестта ще се вдигне много високо и ще е неудобно и нестабилно при движение.
Благодаря за отговора и аз предполагах, че това разположение на тръбите нама да е удобно за поставяне на двигател, но все пак реших да попитам майсторите. Явно това колело ще се кара на педали :lol:, а ще си търся друго за да си осъществя мерака. :drinkers:
maxuel82 - специалист
Айде и аз в отбора :-D Днес ми пристигна двигателчето 80сс (поне такова исках и на кутията така пише, а дали е 80 сс няма как да разбера ! :? ) Тъй като ще ми се налага понякога да изкачвам монго яки наклони или пък да минавам по 30-40 км по равен участък искам да попитам дали някой е правил такова нещо http://vbox7.com/play:e6d23a1c да може да се използват скоростите на велосипеда ! Тресчотка за предното движение си намерих, но немога да намеря оста с двете зъбни колела за да прехвърля движението от дясната страна ??? Помагайте !!!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Велосипед байк с двигателче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: