• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 63
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
firediesel - специалист
batkotony написа:
Снимай само пиростията,с коя горелка е-малката или голямата?Аз съм с българска с голямата горелка и не смея да усиля,че става страшно... :)
Не знам коя е. Великотърновска е 9 KW. Диаметъра на горелката е 17 см.
Ето снимка (от телефон)

Прикачен файл

DSC00768.JPG
stiv1961 - майстор
Поиграй си малко с ламаринката, която регулира притока на въздух. Моята е същата, като я запаля ламаринката е съвсем малко отворена и след като позагрее отварям приток на още въздух, тогава увеличавам и газта от кранчето- като загрее започва да бучи като Ф 16 :-D
firediesel - специалист
А с редуцил вентил ли си я вързал или директно като пърлачка?
Мойта я карам с почти отворен до край въздух (тогава прави най-голям пламък). И съм с редуцил вентил на бутилката.
stiv1961 - майстор
Те това ти е грешката :) , вземай вентил за пърлачка и си ти. Редуцила ти дава малко/ и постоянно/ налягане към котлона и не ти стига газ.
lov - майстор
Ама и иска да се регулира въздуха с онова тенеке на шийката. Иначе или ще пуши или ще гасне постоянно. Трябва си малко опит но лесно ще се научи.
batkotony - специалист
stiv1961 написа:
Те това ти е грешката :) , вземай вентил за пърлачка и си ти. Редуцила ти дава малко/ и постоянно/ налягане към котлона и не ти стига газ.
Дизел,задължително редуцира трябва да е регулируем.Има едни на 6 степени,аз съм с такъв и го "карам" на 2-3 степен,като си регулирам пламъка от пиростията.С ламаринката нагласявам при среден огън да няма жълти пламъци,но и да не е прекалено остър огъня,че гасне.А на втора или трета степен от редуцира за да има налягане в маркуча и да не се пали при дюзата под ламаринката,а направо в горелката.При окончателно гасене намалявам на нула от редуцира и пламъка гасне.После за безопасност вадя винтила от бутилката и тетака... :)
firediesel - специалист
Взех си от този с шест позиции. На 2 работи идеално. Мерси за консултацията. Като се поосвободя ще пробвам Валандъра отново.
MamaMy - майстор
Я покажете този със 6те позиции, че ми стана интересно! Може и на линк в нета. Благодаря предварително.
iva6ki - специалист
И аз да се присъединя.Първа проба Ф67 ,
за течности ф52 .Незнам как сте го заварявали ,
но се препотих три път докато го заваря :-D
егати желязото ама вкуса от приготвеното в
него си го бива.

Прикачен файл

DSC04607.JPG
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 63

Тема "Валандар/тиган или барбекю/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: