• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Djack - специалист
Проблема на неръждаемите скари е че самата неръждавейка е много лош топлопроводник! Особено, като е дебела и плътна, ще се получи така, че месото ще изгаря между пръчките, а ще залепва по скарата! Демек, ще екранира перфектно температурата и КПД-то и ще падне много. За това, наистина е по-добре да е чугунена или от "черно" (ръждаемо) желязо. Единствения плюс на неръждаемата скара е, че не ръждясва, чисто визуално изглежда по-добре само след първото печене! ;) :partyman:
bulhomes2 - майстор
А тия дебелите нагреватели на електрическите скари - не са ли и те от неръждавейка? Хайде там тоя минус с топлопроводността няма да го има, ама ... ааа той Хидрата разправяше, че с 316 май нямало проблеми.
Djack - специалист
вт сеп 17, 2019 11:26 ambulhomes2 написа:
А тия дебелите нагреватели на електрическите скари - не са ли и те от неръждавейка? Хайде там тоя минус с топлопроводността няма да го има, ама ... ааа той Хидрата разправяше, че с 316 май нямало проблеми.
Там са неръждаеми, ама тръбичките са много тънкостенни и загубата е сведена до минимум по този начин, но това не им пречи да изгарят два-три пъти по бързо от обикновените.
kuger - майстор
Имам правена, малка, грубо 40/25 см. цялата от неръждаемо. Самата решетка е от тръбички ф6, ползвана над 10 години, жив съм още. А, тръбичките бяха ползвани в мръсно /ама много мръсно, олеумна очистка/ химическо производство.
iva6ki - специалист
Малко да изтупаме :-D тоя е от наще май май.
Krass - майстор
Такива вегански истории, да не пускаш друг път тук, че щете баннат :lol:
chapara - майстор
Отдавна следя темата, много ме се иска и аз да си имам такова нещо, ама без много труд :? :-D
bulhomes2 - майстор
Много странен вариант на ракетна печка. Krass е прав за веганизмите.
kuger - майстор
По горе писах за скаричката, тя е за въглиаща. Имам друга правена, пак от бяло, но е много нестандартна. Тръби ф10, изолатори от синци и ръчно навити реотани с диаметър на намотката около 4 мм.. Мощност 1600 W на два кръга, и е много добра.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63

Тема "Валандар/тиган или барбекю/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: