• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Svezar - специалист
Правя ремонт на едно помещение което в момента е боядисано с латекс върху груба мазилка /тип влачена/ , сега искам да го шпакловам и се чудя дали ей този грунд е подходящ ? https://www.masterhaus.bg/bg/product/20 ... ional-5kg в описанието му пише, че е подходящ за "като грунд преди полагане на нови фаянсови и теракотни плочки върху стари керамични или боядисани основи." което за мен звучи като да ми върши работа ! Друго което искам да попитам е, на места заради влага се наложи да изчукам мазилката до тухла, та с какво да подмажа преди шпакловката ? И накрая, каква готова смес да използвам за шпакловане, понеже съм аматьор и няма как да забъркам аз гипс и да го ползвам без да изхвърля поне 50% от него :)
Последна промяна от Svezar на нед фев 20, 2022 7:03 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Беля си е - като тръгнеш да нанасяш новия латекс, винаги трябва да очакваш някъде да се подкожури. Решението (до някъде) е да се изчаква добре да изсъхва между различните слоеве. Самият латекс - максимално гъст и "бързо" нанасяне (без многократно повтаряне на мокро с мечето).
chapara - майстор
нед фев 20, 2022 4:26 pmHoвoceлckи написа:
Беля си е - като тръгнеш да нанасяш новия латекс, винаги трябва да очакваш някъде да се подкожури. Решението (до някъде) е да се изчаква добре да изсъхва между различните слоеве. Самият латекс - максимално гъст и "бързо" нанасяне (без многократно повтаряне на мокро с мечето).
Аз съм на противоположно мнение. Грундираш с бетонконтакта. Минаваш в две посоки гипсовото лепило. Един път вертикално и като стегне хоризонтално, като преди това си запълнил падналото от стената. Шкуриш с шкурка номер 80-100. След това минаваш с някаква паста finish. Шкуриш с ном.180-200. Разреждаш латекса с вода , за да не ,,скубе" шпакловката, 4:1 и добавяш грунд-дълбокопроникваш и така минаваш първа ръка. Като изсъхне вече може с гъст латекс. Преди шкуренията естествено положеното трябва да е сухо. Колкото по точна ти е ръката, толко по малко шкурене :-D

Успех :cool:
Svezar - специалист
Само не разбрах там където е изчукано дълбоко с какво да попълня преди гипсовото лепило, с флексово лепило за плочки става ли, при положение че такива места са общо 1-1,5 квадрата .
chapara - майстор
нед фев 20, 2022 7:02 pmSvezar написа:
Само не разбрах там където е изчукано дълбоко с какво да попълня преди гипсовото лепило, с флексово лепило за плочки става ли, при положение че такива места са общо 1-1,5 квадрата .
А ми не чети по диагонал, попълваш с гипсово лепило, написал съм.
Svezar - специалист
Абе аз добре чета, но в поста питам освен за грунда и какъв материал да използвам за попълването, и с каква готова смес да шпакловам, а когато отговора е само "гипсово лепило" то може да се отнася и за двете :)
Сега остава само да си избера готова смес за шпакловане ,понеже предполагам всички такива ще свършат работа, уточнявам ,че не търся перфектен завършек, а да е що годе равно :wink:
krasi92 - майстор
Изроненото като е хоросан пълниш с хоросан. Идеално гладко да шпакловат го могат много малко шпакловчици така че каквото си шпакловаш това ще гледаш след това
chapara - майстор
С какъв хоросан се халосвате, да Ус÷ре всичко на около, като не познавате маТрялите поне замълчете, както аз правя за ел.инсталации! Казах, гипсово лепило, 40 мин.отворено време, пълниш до нужното за да подравниш, после шпакловката. Ясно съхненето на по дебелото ще е по бавно, но достатъчно здраво, повече от лепило за плочки, и понеже не искате дачетете подробно в тази тема повече от това няма какво да обясня, ако има лични въпроси, но се съмнявам, на Л.С.✋Останалите творете, само не обсебвайте незасужени пространства, обичам народните поговорки: ,,всяка жаба............."✋😁лека вечер😘
Hoвoceлckи - майстор
Чапар, ш' ма прощаваш, ама и ти четеш по диагонал :wink: "влачената" мазилка не мислиш ли, че е баш хоросанова? "Изчукал до тухла поради влага"! И ти го съветваш да пляска гипс (айде "-ово лепило")? На второ четене не би ли препоръчал "бетонконтакт" и нещо "флексово" да речем?
Жичкаджиите работим със "строителен гипс", т.е. - бързосвързващ. Някои едно време шпакловахме с такъв :wink: Тогава не се шкуреше :idea: а някои не го пресичахме ... Гаранцията беше - прекарваш длан - не трябва да побелява. Ще кажеш ли, че си го правил и го можеш?
'90-та година ни се срина окачен таван от плочи гипсова отливка поради теч (компрометирана изолация на хоризонтален покрив). Ще кажеш ли пак, че няма проблем ползването на гипс (-ови продукти) при вероятност от влага?
  • 1
  • 2

Тема "С какво да грундирам латекс преди шпакловка ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: