• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MrMurdjo - майстор
alien написа:
подобни странни реакции се получават при изгорял драйвер ТБ6560
Аз останах с впечатлението, че ползва други драйвери. Но ако е 6560, тя има склонност да изгаря при вкючване или даже при изключване.
stivemaster - майстор
На някой да му се е случвало Mach3 да спре да отчита машинните координати на една от осите (дори при jog не само в програма) или да е наясно какво причинява тази свирепа грешка ?
stivemaster - майстор
Някой може ли да коментира евентуално, оставяйки настрана, какво е имал предвид гадния китаец с така нареченото описание което съм очертал ,а именно конфигурирането на релетата като пинове в Mach3 ? Аз всъщност ги подкарах, но как да ги включвам с код е по интересно. М3 (съответно М4),М7 и М8 действат или на Enable 1-6 или на Output 1-6 както ги конфигурираш но не и на релетата.

Целия pdf тук.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (68.63 KиБ) Видяна 3870 пъти
stivemaster - майстор
Брей най неочаквано се оправих и ще взема да споделя, ако някой се сблъска такъв проблем - трябва да се редактира скрипта на М3.От "DoSpinCW()" трябва да стане "Activate signal (output???)" като на мястото на въпросителните, пина който сте адресирали за релето.Съответно и скрипта на М5 на "Deactivate signal (output???).
MrMurdjo - майстор
Вероятно защото ползваш виртуален порт, а реалният няма толкова много изходи (и входове също).
stivemaster - майстор
Една питанка,на която не очаквам отговор ,но все пак съм длъжен да пробвам :
Налага се да работя с машината която си спретнах по начин който ме изнервя,защото не мога да намеря причината за проблема - не знам дали си ползвате такъв скрипт ,сигурно ползвате ,но имам проблем със скрипта за опипване - PROBE. Ако трябва мога и текста да покажа, но проблема е в това, че скрипта работи по два различни начина, ако го пускаш само него и ако го пускаш вече написан във файл.Разликата е в това, че когато го сложиш във файл, мача спира да спазва рампата си за ускорение по Z и започва да изпълнява някаква забавена рампа ,тоест по бавно ускорява и съответно забавя и прескача точката на допир и тогава,подминавайки точката на допир, като вдигне за пробиване, горелката все още е опряла в материала.Дано да ме разбирате, какво имам предвид.
Сега, за да мога да работя, съм намалил скоростта на 800мм/мин и пак подминава, с около 3-4мм.За сравнение ще отбележа, че само скрипта пуснат като команда,на 2000мм/мин. ,при рампата която съм сложил, успява да спре абсолютно екзактно, без да се чуе или усети допира до ламарината (имам чусвтвото че допира се установява във въздуха и до преустановяване хода по Z не успява да мръдне ламарината).
alien - специалист
вероятно бъг в мач3
специално с рампите и аз съм имал проблеми, в определени ситуации забравя да ги ползва
при мен не беше пробата а по време на работа като опитвах да режа с 6-7-8 м/мин цялата машина се тресеше от рязкото спиране на разни странни места
и понеже моя мач беше лицензиран, попитах в техния форум и от поддръжката ми казаха че нямали намерение да го оправят щото работели по мач 4, та тогава им теглих една и минах на ликукс цнц
stivemaster - майстор
Абе и аз мисля да пробвам с ЕМС2 ,имам едно Расбери и смятам да поръчам един такъв контролер, че има много входове и изходи ,но съм много бос в Линукс-а.Между другото и при мен се случва, да поспре докато реже и да мига "Имърджънси" ,след което като и натиснеш пак старт и си придължава.
Бипни ми да ти видя телефона, да се поразговорим когато имаш време - 0887480232 Стефан
MrMurdjo - майстор
Със Стефан много го обсъждахме този проблем, но и аз нямам отговор. Имам единствено предположение - че когато се вика потребителски макрос (и то често) от Г-кода, някакви вътрешни промнливи ва Мача не се инициализират наново и от там работата се променя.
stivemaster - майстор
Здравейте,а някой да е подкарвал чардж пъмп-а на мача с контролер на Екзорор,че почнах тука нещо и си поръчах техен контролер и ...... греда ?
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: