• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
markony - напреднал
Привет, MrMurdjo ми даде необходимите насоки (отделно имам и тел. на ЛС, ако е необходимо). Отново се справих... Проблемът бе в скоростите на движение по осите X и Y, по дифолт в камбаната са на 800. Когато минах на скорост под 90, всичко си дойде на мястото. Не смятам, че е необходимо да тормозя всички вас по телефона за някакви простотии, които си мисля, а и надали ще е много приятно. И все пак ме интересуват видовете инструменти и техните наименования...

Поздрави
MrMurdjo - майстор
В КамБам има елемента "стил" (style). Може да си копираш някой от съществуващите (но не пипай основния по подразбиране) и там да си зададеш параметри по подразбиране за даден вид материал. При нов проект просто си избираш нужния стил и тези параметри се установяват автоматично. Може да си направиш и работен файл шаблон също. Има доста възможности.
За рутер най-често се ползват палцови фрезери - цилиндрични с един или повече режещи ръбове и плоско чело. Тяхна разновидност са палцовите фрезери със заоблен (по радиус) връх. Ползват се V-образни гравьори с различен ъгъл на V-то и различен размер на плоската част при върха. Ползват се свредла (не бургии), но обикновено искат доста по-ниски обороти от тези на обичайните рутерни шпиндели. Има си подход за правене на отвори с диаметър по-голям от този на инструмента с фрезоване в кръг и подаване по спирала. Аз лично свредла ползвам само за печатни платки и те са карбидни и предназначени за работа на висока скорост.
Фрезерите от бързорезна стомана (HSS), които са за стандартни металорежещи машини не стават, защото са предназначени за работа при ниски обороти и охлаждане с течност. За рутер се ползват предимно карбидни полирани такива, с по-дълбоки канали за изхвърляне на стружките.
Това при мен е най-голямото разходно перо, особено в етап на учене и трупане на опит - всяка грешка се наказва със счупен инструмент, а дори и китайските не са чак толкова евтини.
В и-бей и Алиекспрес съм виждал много разнообразни и на ниски цени, но до сега не съм си купил нищо от там и нямам впечатления.
dobrev - специалист
Тука http://anons.eu/Mechanical-CNC-routers/Cutters има някои видове инструменти, за какви материали са, както и кратки описания за какво се използват. Не са много като видове, но за начална информация става.
markony - напреднал
Благодаря и на двамата :)
cvettomirr - специалист
Здравейте, трябва ми AutoCad, vectric 2d и vectric aspire, които да работят нормално, демо версии намирам но не ми вършат работа. Мъчих се няколко пъти с кракове вкарвам ги и не тръгват. Компютъра е work station dell pentium с windows xp. Ако има форумци от плевен и района и са готови да помогнат с инсталацията нека пишат на лс. Също така мога да оставя и комп за няколко дни на даден адрес за инсталиране на програмите. Другият вариант е запис на диск и пращане с куриер. Последен вариант купуване на лиценз. софтуер, но не мога да си го позволя.
emkata1976 - помощник
Здравейте. Имам едно питане. Има ли софтуер, който мери дължината на векторите в едно векторно изображение?
markony - напреднал
emkata1976 написа:
Здравейте. Имам едно питане. Има ли софтуер, който мери дължината на векторите в едно векторно изображение?
Adobe Illustrator

Прикачен файл

Objects.jpg
Objects.jpg (93.61 KиБ) Видяна 3487 пъти
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: