• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
cichlidi - помощник
vujchoto написа:
лекарство за CambamPlus 0.9.8P ( http://www.cambam.info/downloads/ )

http://dox.bg/files/dw?a=a69f5a796f

презаписваме ориг dll в директорията на програмата с този от архива
получаваме винаги оставащи 39 стартирания
лекарството само за тази версия на камбам
Здравейте, можете ли отново да пуснете лекарството за CamBam
Благодаря
emkata1976 - помощник
markony написа:
emkata1976 написа:
Здравейте. Имам едно питане. Има ли софтуер, който мери дължината на векторите в едно векторно изображение?
Adobe Illustrator
Мерси за бързия отговор :tonqe: Сега ще търся илюстратор и ще пробвам.
stivemaster - майстор
Тъй като търсих, но не открих пищов по въпроса,ще споделя тук нещо като пищов.
Ако на някой му хрумне същото като на мен, да иска да опипва (сканира) повърхност или контур ръчно и не знае по добър метод - ето моя :
Направих си нов профил в Mach3, използвайки като шаблон Mill.В него промених скрипта на Auto tool zero, така че да не нулира Z.Тогава си пуснах файл, написан директно през програмата в редактора, с много просто съдържание :
c:\x.txt (адреса и името на файла в който ще пишем)
М40
М1
М41
М30
Старт и програмата отваря и създава този файл.Пак старт и тя застава на М1 и чака.Тогава с джойстика отивам на първата точка от опипването и при достигането и давам Auto tool zero.Така записваме първите координати .Премествам и пак и пак.Накрая пак давам Старт и Стоп.
И трябва да имате записан облак от точки.
По интересното е как и къде импортираме облака.За целта първата програма е Ексел.Трябва ви табличка с четири колони.В първата координатите по Х,във втората по Y, в третата по Z. На четвъртата даваме формулата -
= А&,&B&,&C
Копираме само четвърта колона и я цопваме в Autocad po sledniq na`in :
Даваме команда LINE и кликваме с ляв бутон на командния ред .След това даваме пейст в чертожното поле.И се изчертават линии с нашите точки.
После Save in dxf даречем.

ПП Гледам че формата на форума, някак странно интерпретира символа над 7 на клавиатурата (във формулата).
MrMurdjo - майстор
"амперзанд" се казва символа и зависи от начертанието на използвания шрифт по подразбиране на форума. Пак е той, но изписан по-различно от традиционното.
stivemaster - майстор
Написал съм грешно формулата сори =A&","&B&","&C така трябва да е.
Освен това, аз се позаиграх с механизираното заваряване , някой ако се е ебавал вече с това, нека сподели.Разбира се интересува ме софтуерно как се е справил,иначе хардуерно,ясно.

Прикачен файл

20161109_1356471.JPG
Filomatis - специалист
Много добре се е получило.По принцип напрежението на дъгата зависи от дължината и ,както и при плазменото рязане.Т.е.,хубаво е да има контролер за височината на горелката.
stivemaster - майстор
Благодаря ти,но не си прав приятелю Филоматис.При телоподаващите, работата е с постоянни достигания до късо, а на повечето професионални, напрежението и ампеража се регулират поотделно.Така следенето на напрежението е кауза пердута.Дори заваръчните роботи за по 200К$, за да следят разстоянието до детайла, ползват лазерни датчици.


ПП
Нема ли будни бре ? Някой не се си е сблъсквал с проблема заваряване, да даде някакъв акъл за САМ софт,че аз си заварявам тука, ама за 2D ползвам Sheetcam а за прави линии в 3D направо излагация ползвам МС Ексел.

Прикачен файл

20161112_2008321.JPG

Прикачен файл

20161112_2011281.JPG
stivemaster - майстор
Аз си усложних заигравката и натворих е... такива творби.Остана да намеря и софт за тази цел и .....Засега ще упражнявам заваръчни движения и ефекта от тях.

Прикачен файл

6.JPG

Прикачен файл

4.JPG

Прикачен файл

3.JPG

Прикачен файл

2.JPG

Прикачен файл

1.JPG
emkata1976 - помощник
Здравейте отново! Някой сблъсквал ли се е калибриране на cnc фреза? Машината няма точен прав ъгъл. И когато реже кръг, то тоя кръг е с яйцевидна форма. Има ли начин за софтуерна корекция, или само механично може да се оправи?
tsenkov - специалист
Качи една снимка на машината и опиши подробно как се получава елипсата. Иначе е преливане от пусто в празно.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: