• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Petko1980 - напреднал
markony написа:
Petko1980 написа:
Колеги нужда от помощ за новобранец.Няма ли някой наблизо да ми инсталира нещата (мач,мастар кам,камбам)НА компютъра че съм доста зле с тези инсталации.Срещу заплащане разбира се.Айде помагайте ако не ви се занимава поне някакви линкчета на лични.Извинявам се за спама.
Къде е това "наблизо"?
Пловдив област
dobrinski - специалист
Аз съм в Пловдив 0887924197
Petko1980 - напреднал
Проблем явно с този контролер
Прикачен файл:
result.jpg
result.jpg (67.24 KиБ) Видяна 7073 пъти
НА 2,3,4,5,пин мотора работи но прекъсва и изфава ужасни звуци на всички други пинове работи без проблемно.Конфигурацията на пиновете я правих в мач така за проба(2и 3 по осХ и След това 3и4 пак ги слагах за Х и нататък защото имах един мотор под ръка)Сигурно не обяснявам добре,но незнам дали това ще е от контролера.Някакви препоръки от специалистите?
Благодаря предварително ,че се занимавате с моите глупости.
tsenkov - специалист
Тия контролери са железни. Мога да ти дам да пробваш. Направил си някаква грешка някъде. Огледай монтажа.
stivemaster - майстор
Ще извиняваш Краси, но да обясня на колегата ,това изобщо не е моушън контролер, а прост опторазделител на принтерския порт.Ефекта който наблюдаваш, е заради това че таймингите и интерполациите зависят само от компа ти, а той явно не се справя с Mach3.Няма пряка зависимост между производителността на компа и работата му под Mach3.Дори най непрепоръчителни са най "барнатите" компове ,а именно заради екстрите им за енергоспестяване и за промяна на множителя на процесора.
В директория Mach3 в c:/ има един файл "Driver test" ,пусни го ! Таймингите не трябва да са "too fast" a exselent винаги ,колкото и пъти да го пуснеш.
tsenkov - специалист
Съгласен съм. Така е но работи добре.Иначе има компютри които работят добре с Мача, има които не работят.Мисля да минавам на ЕМС-2.
dobrinski - специалист
Пробвай да презапоиш оптроните и елементите около неработещите пинове.
vlassev - специалист
Здравейте, сблъсках се и аз с този проблем как да подкарам MACH3 на виндолс7 64бита.
свалих си тая програмка:
Изображение

https://www.downtowndougbrown.com/2013/ ... rt-tester/

Като активирам съответните пинове машинката дава признаци на живот (пускам шпиндела, моторчетата правят стъпки и тнт.)
Проблема е как да накарам Мача да разбере, че има живо LPT и да се върже за него!
dobrinski - специалист
В меню Config на мача избираш портове и пинове и там му казваш адреса на порта. Ако не стане си слагаш XP. :)
nasko_a - специалист
cichlidi написа:
vujchoto написа:
лекарство за CambamPlus 0.9.8P ( http://www.cambam.info/downloads/ )

http://dox.bg/files/dw?a=a69f5a796f

презаписваме ориг dll в директорията на програмата с този от архива
получаваме винаги оставащи 39 стартирания
лекарството само за тази версия на камбам
Здравейте, можете ли отново да пуснете лекарството за CamBam
Благодаря
Здравейте, ще съм благодарен и аз да го получа на лични! Благодаря
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: