• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MrMurdjo - майстор
@vlassev
Предполагам, че няма да тръгне. Драйверът на Mach3, който управлява принтерския порт в реално време, е 32 битов. Седмица 32 бита знам, че работи. За 64 мисля, че някъде съм чел, че не става.
Здравейте на всичкои в форума,
купих си cnc 3040D-ZQ 500 w от китай
естествено, дойде баз софтоер, инсталирах няколко версии на мач3, машината тръгва но спира по някое време явно е стигнал лимита от 500 линии,
това е първия проблем, когaто заработи давам височина примерно 6 милиметра да изреже по Z започва добре и после почва да дълбае 2,3 сантиметра на долу иначе черната обработка я прави добре, някой може ли да помогне.
Благодаря предварително!
пет дек 30, 2011 3:40 pmvelsi написа:
Добре дошъл! Леко няма да се съглася с тебе по повечето въпроси. Мач3, кракнат категорично си работи без проблеми. Пускал съм програма, която се изпълнява за 20 часа! Естествено безпроблемно. За компютъра също. Компютърът, който управлява моята машина е с процесор Дурон на 650 мегахерца и рам 512 мб.
Ползваите компютъра само за управление ако го ползвате и за друго едновременно зависва.
Виж това е много вярно.
Колкото до посоки и ходове, всичко е въпрос на правилни настройки. Пожелавам успехи!
Здравей , от къде да дръпна мач3, защото до сега все свалям едни които имат ограничения.
пон юли 30, 2012 5:52 pmbtt написа:
MrMurdjo написа:
А сети ли се да отидеш на диск С: и да изтриеш от там цялата папка Mach3, която си е отделна на диска?
Ако имаш впредвид C:\mach3\ - да изтривах я.

НОООООООООООО
Сега преинсталирах и уиндоус и форматирах хард диска, за да го разделя на 2 дяла и на прясно инсталиран уиндоус положението е същото!?!?!?!?!?!?

Използвам едни и същи инсталационни файлове за мач и на лаптопа и на компютъра, едни и същи Гкод и на лаптопа върви, а на компютъра спира на 500 ред.?!?!?

Идей?

Edit:
Сега разбрах къде е ключа от бараката!
На лаптопа не ми се качи драйвъра за ЛПТ порта, защото нямам такъв- тогава мача работи в simulation mode и няма лимит за 500 реда.

Всъщност лиценза не ми е наред, въпреки, че горе ми изписва лицензирано на Иван някой си.


Може ли някой да ми даде линк или да ми изпрати работещ mach на btt кльомба mail.bg или дори само файла с лиценза.

Мерси предварително!!!

Edit 2:
От rutracker свалих с една идея по-нова версия, която освен файл с лиценз имаше и exe с което да се смени оригиналното и вече всичко е на 6- подмина 500-я ред!!!!

Това без включена машина, но мисля, че няма да има проблеми, когато я включа- в момента съм взел само компютъра с мен.



Благодаря на всички за помощта!
Здравейте, дайте повече информация за тоя мач3 откъде да го сваля
KnauFer - специалист
пет май 08, 2020 10:31 amsstefanov написа:
https://www.machsupport.com/shop/mach3/
Колега този е платен.
Дали не може да се намери фрии някъде?
Между другото има ли колега от Бургас който да загуби 2часа в помагането да науча софта,ест. срещу заплащане?
sstefanov - майстор
Дали не може да се намери фрии някъде?
На първата страница съм го писал:
http://linuxcnc.org/
KnauFer - специалист
Това за Линукс.а за виндолс?
съб юли 25, 2020 12:24 pmKnauFer написа:
Намерих.
Изключителн много ще съм ти благодарен ако кажеш откъде :)
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: