• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sstefanov - майстор
Това е диалог, а не тема.
Ако продължи така и всеки започне да пише 100 мнения за кой файл къде да копира, смятайте какво ще се получи!
STEPER - специалист
Да.Диалог е.
Една тема винаги е диалог.Знаещите казват на незнаещите.А те питат и този диалог е полезен за всеки.
Тук има и хора които се учат да инсталират и ползват софтуера.
Преди една година беше пуснал линк за ръководство по ArtCam на руски.Сега има нови хора които не знаят това - Можеш ли да го повториш? :)
cvettomirr - специалист
г-н Стефанов, дали е диалог или не няма значение. Има значение когато хора като steper проявяват съчувствие към незнаещите и им казват кое как да бъде, за да тръгнем и ние. Всеки тръгва от някъде. А без диалог разговор не става. Та браво на steper и velsi. За това са темите, а не да си пишем за всичко на лични.
shulio - специалист
Стефанов има предвид, че тези неща, които се обсъждат не са за тази тема. Тук трябва да обсъждаме как се работи с САМ програми, а не как се инсталира една проста програма. Има други форуми където са обсъждани тези неща. Просто трябва да се ползва google

Цветомире след като си толкова навътре с фотошопа, корела и други такива сложни за мен програми, как си ги инсталираш все пак. При кракването или пачването на всички програми горе долу процедурата е една и съща. Обикновенно в папката на кракерите си пише какво точно да се направи стъпка по стъпка. Изпълняваш без да се опитваш да мислиш и всичко ще работи. Ако не работи търсиш друг релииз - все пак не си платил за да изискваш това нещо да работи. Ако се наложи ще свалиш и 5-6 вида и ще ползваш този който проработи
cvettomirr - специалист
с фотошопа и корел-а нещата при инсталацията са далеч по лесни
STEPER - специалист
shulio написа:
Стефанов има предвид, че тези неща, които се обсъждат не са за тази тема. Тук трябва да обсъждаме как се работи с САМ програми, а не как се инсталира една проста програма. Има други форуми където са обсъждани тези неща. Просто трябва да се ползва google
Ок.Това е добре.Доколкото ми е известно на форума има хора които са запознати добре с работата със софтуера.
Някой отдавна не са влизали и показвали активност,но поне ти и Velsi сте тук.
Взимаш си един произволен моделна някакъ детайл,обработваш го в ArtCam,слагаш тук G-Coda и започваш стъпка по
стъпка да обясняваш как си стигнал до крайния резултат.
Аз така разбирам нещата които иска Стефанов.
Аз например имам доста материал събиран от Интернет по работа с програмата /предимно на руски/ но едно е да
четеш а друго живия диалог.Ето пак стигаме до ДИАЛОГ.
shulio - специалист
Нямам машина още и не мога да дам примери никакви, защото едно е да си играя с програмата, а друго е да знам дали накрая излиза нещо от това което съм си играл. Имам опит единствено с Aspire и Vcarve, който съм придобил от видео туториалите на официалния им сайт.
STEPER - специалист
shulio написа:
Нямам машина още и не мога да дам примери никакви, защото едно е да си играя с програмата, а друго е да знам дали накрая излиза нещо от това което съм си играл. Имам опит единствено с Aspire и Vcarve, който съм придобил от видео туториалите на официалния им сайт.
Няма значение че нямаш машина.
Никой не те кара да го правиш с програми които не разбираш.Правиш го в твоя ресор - Aspire и Vcarve.Изкарваш в G-Cod и го пускаш на Mach3
за проиграване и ако всичко е наред / а то ще бъде наред не се и съмнявам :) / го постваш и обясняваш. :partyman:
Видео туториалите са хубаво нещо но са на английски.А той на мен не ми е майчин и е далеч от славянския :)
MrMurdjo - майстор
Аз подкрепям колегата Стефанов, че тази тема както я подхванахме, до никъде няма да стигне.
Предполага се, че тук ще пишат хора, които поне мъничко знаят за какво говорят, не да става он-лайн обучение как се инсталира кракната програма.
За себе си само мога да кажа, че съм започнал с версия 2 на Корел Дроу и все още не бих заявил категорично, че знам всичко за него. А че знам много за Корел, не се съмнявайте. Също и с фотошопа. Започнал съм с версия 2.10 и ръководството за работа се разпадна на листи от четене и пробване на живо :)
Това важи и за останалите продукти, които трябва да се усвоят систематично, с разбиране какво се прави и защо. Иначе само ще си играем на питанки.
petko_sz - напреднал
Изказвам лично мнение - темата е добра и колкото повече се пише и е по-подробна - толкова по полезна ще бъде за четящите я след нас.
Вярно - има хора експерементиращи в момента и със софта - в това число май и аз ... - и всеки коментар попивам и пробвам.
Нали за това са форумите - всеки да помага където му е силата :rock:




.... абе арно въри орото - не го пипайте бе :-D :-D :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: