• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
emkata1976 - помощник
В горния тест квадрата е 600мм и разликата в диагоналите е около 4.5мм
tsenkov - специалист
Имам съмнения че работиш с режими над възможностите на машината. Поради тая причина те помолих да пробиеш отворите.Така елиминираме евнтуалните грешки от пропускане на стъпки и от деформация на машината при работа.
emkata1976 - помощник
Днес смогнах да направя теста. При квадрат със страни 500мм - единия диагонал е 70.45, а другия 70.8
Ъглите на квадрата са центрове на 1мм кръг. В получените отвори съм сложил пинчета 1мм и мерих диагоналите от пинче до пинче.
angelfilev - специалист
emkata1976 написа:
Днес смогнах да направя теста. При квадрат със страни 500мм - единия диагонал е 70.45, а другия 70.8
Ъглите на квадрата са центрове на 1мм кръг. В получените отвори съм сложил пинчета 1мм и мерих диагоналите от пинче до пинче.
Ако ос Y не е перпендикулярна на ос Х ще има разлика в диагоналите. Проблемът май не е софтуерен.
emkata1976 - помощник
Аз съм почти сигурен, че проблема е механичен, но се надявах да има вариант за корекция чрез софтуер.
tsenkov - специалист
И последните ми съмнения отпаднаха. Съгласен съм че проблема е механичен.Иска си изправяне. Ако имаш късмет 2-3 часа ако се закучи може и цял ден..Има ли гаранция? Ако има викай да си я правят. Иначе Неволята.
mika - специалист
Не съм го правил , но мисля че проблема може да се реши софтуерно във "Formula Axis Correction".
tsenkov - специалист
И аз не съм го правил но някъде четох че работи еднократно и трябва да се въвежда за всяко пускане на програма.
Petko1980 - напреднал
Колеги нужда от помощ за новобранец.Няма ли някой наблизо да ми инсталира нещата (мач,мастар кам,камбам)НА компютъра че съм доста зле с тези инсталации.Срещу заплащане разбира се.Айде помагайте ако не ви се занимава поне някакви линкчета на лични.Извинявам се за спама.
markony - напреднал
Petko1980 написа:
Колеги нужда от помощ за новобранец.Няма ли някой наблизо да ми инсталира нещата (мач,мастар кам,камбам)НА компютъра че съм доста зле с тези инсталации.Срещу заплащане разбира се.Айде помагайте ако не ви се занимава поне някакви линкчета на лични.Извинявам се за спама.
Къде е това "наблизо"?
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: