• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
sstefanov - майстор
Нека тук съберем мнения за различни видове софтуер, приложим за домашно произведени CNC машини, както и полезни съвети при използването му.

Аз, например, още нямам машина, но разгледах подробно свободния софтуер EMC от http://linuxcnc.org/ и ми изглежда много перспективен. Като пусна машината задължително ще е това софтуера.
Във форума на този сайт има и полезни програми за конвертиране на файлове към G-код.
angelfilev - специалист
sstefanov написа:
Нека тук съберем мнения за различни видове софтуер, приложим за домашно произведени CNC машини, както и полезни съвети при използването му.

Аз, например, още нямам машина, но разгледах подробно свободния софтуер EMC от http://linuxcnc.org/ и ми изглежда много перспективен. Като пусна машината задължително ще е това софтуера.
Във форума на този сайт има и полезни програми за конвертиране на файлове към G-код.
Нищо, че нямаш машина, инсталирай си я и се упражнявай. Кратко време се занимавах с нея и като цяло ми хареса. Не съм се отказал , но по липса на време да вникна в някои проблеми се върнах към познатия Мач3.

Не ми се удаде да инсталирам дистрибуцията с EMC2 на дял, който исках и се примирих да се инсталира на с. Това е първото, което ме смути.
MrMurdjo - майстор
Няма проблем да се инсталира на дял със самостоятелен Линукс. Всичко е въпрос на подготовка на такъв дял на диска и после правилното указване на инсталатора. В момента работя с Мах3, но имам инсталиран и ЕМС, който също съм пробвал. Всъщност първото смислено нещо, което се получи преди година - оста Х закрепена на две трупчета над оста У и един молив боднат на носача на вертикалната ос - беше да изпише на лист хартия името на програмата от демо файла, който идва с нея :)
angelfilev - специалист
MrMurdjo написа:
Няма проблем да се инсталира на дял със самостоятелен Линукс. Всичко е въпрос на подготовка на такъв дял на диска и после правилното указване на инсталатора. В момента работя с Мах3, но имам инсталиран и ЕМС, който също съм пробвал. Всъщност първото смислено нещо, което се получи преди година - оста Х закрепена на две трупчета над оста У и един молив боднат на носача на вертикалната ос - беше да изпише на лист хартия името на програмата от демо файла, който идва с нея :)
Достатъчни ли са 7GB за дял със самостоятелен Линукс?
cvettomirr - специалист
Кеф, кеф. Браво на админите. Имаме си нова прекрасна тема. Трябва ми ART CAM от къде да го сваля.
cvettomirr - специалист
velsi -мерси много но, всичките ли папки трябва да изтегля или която си избера.
velsi - Почетен майстор
Всичките разбира се. Това е архив, разделен на части. След като изтеглиш всички части стартирай първия файл. Всички части трябва да се намират в една папка. После прочети внимателно файла с инструкцията за инсталиране.
cvettomirr - специалист
Всички части са изтеглени, намират се в една папка, натискам extract here на първия файл, разархивира и дава няква грешка. После пускам втория, разархивира стига до някаде и пак грешка и от два файла архивирани направи само един. Иначе излиза 528мб в първата папка, но от къде се инсталира не мога да разбера.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: