• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
Не съм го патентовал. Колегата се справи сам след един-два телефонни разговора.Даже и аз не разбрах какво беше объркано но важното е че неудач3 тръгна.Сега вече идва трудното-напипването на технологията за работа а там не мога да помогна.Мога само да кажа че качествения инструмент спестява много опити.
Та сега да питам и аз: Почвам да си правя малка 5 осна машина с автосмяна на инструмента. Не ми е ясно как да направя така че неудач3 да показва 6 оси.Не ми е ясна и как се организира смяната на инструмената -в смисъл в програмата се задава конкретен N инструмент или ?
MrMurdjo - майстор
Нагазвам в територия, дето и аз не съм стъпвал :)
За автоматична смяна според мен ще трябва да се пренапише макроса за М6 - вдигане, придвижване до магазина, избиране на инструмент (според номера - Т), вземане на дължина на новия инструмент или задаване, ако предварително се знае, и установяване на новата нула по Z.
Такива ми ти работи. Но не съм се задълбавал как се прави.
То също зависи и дали магазинът е линеен в някой край на масата или барабан.
stivemaster - майстор
Ей го човека бе Краси ! За да виждаш 6 оси ти трябва скийн с 6 оси. Смяната на инструмент става като си направиш макроси с координати за смяната на всеки инструмент,безопасната височина за Z,датчиците на инструментите и магнитвентила за въздуха за тулченджъра..Тоест даречем най напред някъде където ще ти е удобно да развиваш и където ще ти е сложен контакта за вземане дължината на инструмента (в случая с тулченджър магазина ще ти е най отпред и като последен инструмент ти е контактната зона).
Помисли и да се чуем щото сигурно не обясних добре.
tsenkov - специалист
Ясно Стефане,засега се концентрирам върху механиката. Писането на скриптове е доста над нивото ми така че ще трябва да търся помощ.
markony - напреднал
Привет, след като се справих с настройките на mach3, произлезна следния проблем. Не изписва до край символите. Някой някаква идея?
Трябва да пише: 7078B04

Прикачен файл

DSCN0143.JPG
MrMurdjo - майстор
Тъй както гледам, проблемът не е в Mach3, по-вероятно в Г-кода. Вероятно инструментът идва дебел за тези участъци и САМ програмата не генерира код за там.
Пиши и какво ползваш за подготовката на машинните програми. Обикновено има предварителен преглед на траекториите на инструмента и там се вижда дали минава или не.
markony - напреднал
MrMurdjo написа:
Тъй както гледам, проблемът не е в Mach3, по-вероятно в Г-кода. Вероятно инструментът идва дебел за тези участъци и САМ програмата не генерира код за там.
Пиши и какво ползваш за подготовката на машинните програми. Обикновено има предварителен преглед на траекториите на инструмента и там се вижда дали минава или не.
Привет, след много проби в камбам се пооправиха нещата, благодаря за насоките.
Следващ въпрос, освен инструменти V и бургия, има ли други видове?

Поздрави
stivemaster - майстор
Ееее, кефиш термина бургия е много як.
markony - напреднал
stivemaster написа:
Ееее, кефиш термина бургия е много як.
Ми така ми изглежда, толкова "бос" не съм се чувствал никога...
dobrev - специалист
markony написа:
MrMurdjo написа:
Тъй както гледам, проблемът не е в Mach3, по-вероятно в Г-кода. Вероятно инструментът идва дебел за тези участъци и САМ програмата не генерира код за там.
Пиши и какво ползваш за подготовката на машинните програми. Обикновено има предварителен преглед на траекториите на инструмента и там се вижда дали минава или не.
Привет, след много проби в камбам се пооправиха нещата, благодаря за насоките.
Следващ въпрос, освен инструменти V и бургия, има ли други видове?

Поздрави
Първо уточни какво мислиш да правиш? Според вида на работа се подбират комплекта необходими инструменти.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: