• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
MrMurdjo написа:
Аз подкрепям колегата Стефанов, че тази тема както я подхванахме, до никъде няма да стигне.
Предполага се, че тук ще пишат хора, които поне мъничко знаят за какво говорят, не да става он-лайн обучение как се инсталира кракната програма.
......
Това важи и за останалите продукти, които трябва да се усвоят систематично, с разбиране какво се прави и защо. Иначе само ще си играем на питанки.
Ако вижданията са за академична тема в която да пишат само знаещи и можещи няма лошо.
Но какъв е смисъла тогава :?: Да си доказваме кой е по-най :? или да помогнем на тези които искат да научат и
усвоят нещо.Тогава да направим и другата тема /само за академици/ която е още по-най, по он-лайн обучение.Защото много хора
по това он-лайн обучение си направиха машини /кой за хоби,кой за бизнес/.И тя с питанки не само,че стигна далеч
но и продължава да е най-голямата и интересна тема.
Да не забравчме,че и академиците понякога питат :wink:
А някой беше казал: Аз знам,че нищо не знам.
Поздрави
SHADOWAWS - специалист
Колеги, просто пишете и четете! Не се дразнете с излишни неща! Темата си е тема, а форума си е място за взаимопомощ! И за това сме тук - да си помагаме взаимно!

Пуснал съм едно допитване за LinuxCNC в друг форум и веднага щом науча нещо повече за тази ОС ще пиша тук. Помолил съм и мои приятели да я включат в своята програма за правене на живи флашки http://live.learnfree.eu/ за по-голямо удобство.
alien - специалист
sstefanov написа:
Каква я мислих, каква стана ....
Моля модераторите да изтрият темата!
аз на времето по темата писах и ми изтриха поста щото не разбират за какво говоря, сега обаче не трият щото питат прости неща и поне разбират, утре някой ще пита къде се включва мишката.... и пак ще каже че е по темата и пак някой ще мърмори и пак ще стане анархия

дори в сферата направи си сам, нещата трябва да се развиват, а не както тук вечно да си остават на полу-грамотно ниво и никакво развитие, а всичко грамотно да се плюе и трие защото не се разбира, за това грамотни хора не искат да пишат тук и за това въпросите и отговорите ще са все еднакво елементарни
angelfilev - специалист
SHADOWAWS написа:
Колеги, просто пишете и четете! Не се дразнете с излишни неща! Темата си е тема, а форума си е място за взаимопомощ! И за това сме тук - да си помагаме взаимно!

Пуснал съм едно допитване за LinuxCNC в друг форум и веднага щом науча нещо повече за тази ОС ще пиша тук. Помолил съм и мои приятели да я включат в своята програма за правене на живи флашки http://live.learnfree.eu/ за по-голямо удобство.
Направих си снощи LiveCD и инсталирах Линукс и EMC2 2.4.6 Release. За съжаление както и преди не успях да направя инсталацията на дял, който бях подготвил, а този път се инсталира на дял Д. Както и да е, не е фатално. Направих Реал тайм тест и конфигурация. Програмата заработи нормално без съобщения за грешки. Много ми харесва визуализацията. Проследих сигналите "стер"от LPT с високоомна слушалка.
Инсталацията направих на основния ми компютър за проби и временно. На компютъра при машината по принцип е достатъчно само ЕМС2.
Остава да реша проблема как от основния компютър, където са Solid Work, Corel Draw, ArtCam, Mastercam и др. G-кода да отиде до комп. при машината, без да ги разнасям с флашка.
В Уиндус двата комп. са в мрежа.
Въпроса ми е може ли да направя мрежа между Windoos и Linuks и сложно ли е ако може. (не ми се иска да се задълбавам в Linuks, много ми става)
Засега варианта ми е на втория комп. да има Windoos заради връзката и ЕМС2 заради машината. Проблема е, че диска му е малък.
sstefanov - майстор
Потърси малко и ще намериш, например:
http://networkworld.bg/789_dostap_do_wi ... i_v_ubuntu
shulio - специалист
Най лесния вариант който се сещам е да сложиш някакъв комуникатор примерно скайп и на линукса и на уиндоуса и си изпращаш текстовия файл . Но за целта трябва и на 2-та да имаш интернет. Тоест при основния ти комп - един рутер и кабел до линукса. Той ще си намери настройките надявам се :). Сигурно и лан не е сложно, но трябва специалистите да се изкажат
MrMurdjo - майстор
alien
Чудех се как по-дипломатично да кажа същото да не се засегне някой, че иначе сме много докачливи. За да има смислена дискусия, трябва да се говори образно казано на един език. Т.е. участниците да имат някакъв минимум от познания и да употребяваме сходна терминология. Когато някой пита елементарни неща, а се е захванал да прави нещо не съвсем просто, как да му обясни човек.
Не става въпрос за академична дискусия в никакъв случай, но по англоезичните форуми, които следя, обикновено всеки е достигнал някакво ниво и тогава се включва да пита, да обсъжда и евентуално да дава съвет.
И, да ме прощавате, но в един публичен форум за мен е неприемливо да се споделя кракнат, хакнат и т.н. софтуер. Лично мнение, не задължавам никого с него.

angelfilev
Става и няма проблем Линуксът да вижда споделените дялове и папки на другите компютри. В момента нямам активна инсталация тук, да сваля картинка от екрана.
Последна промяна от MrMurdjo на вт ное 22, 2011 12:05 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
EMC2 може да отваря направо картинки посредством инструмента image to g code.
При отваряне се настройват различни параметри, но още не съм ги разгледал подробно:

Прикачен файл

snpshot23.png
snpshot23.png (38.27 KиБ) Видяна 4291 пъти
sstefanov - майстор
Друго интересно, което видях, е възможността с програми (на езика Python) да управляваме машината.
Даже по-сложните програми могат да имат и интерфейс. Ето един пример от тези, които идват с EMC (пробиване на няколко отвора през определен ъгъл по определен радиус):

Прикачен файл

snpshot24.png
snpshot24.png (34.18 KиБ) Видяна 4289 пъти
angelfilev - специалист
Колеги, благодаря за съветите. Ще изпробвам последователно и ще се справя. Имам интернет и на втория комп. След две седмици ще съм по-свободен.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: