• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
cvettomirr - специалист
Днес изтеглих Арт КАМ 2008, разархивира се инсталирах. Като кликна 2 пъти на иконата и пише Please plug in the dongle to be activated. И излиза една флашка, кое не съм направил пак като хората. Има крак копирах го в инсталационната папка и нищо.
dobrinski - специалист
"Eто няколко стъпки които ще помогнат на хората които срещат трудности при инсталиране на ARTCAM2009SP2.

След разархивирането трябва да имате две папки:
- ArtCAM2009.Руководство
- ArtCAM 2009 SP2

1.Необходим е Windows XP sp3 + всички обновявания до месец май 2009 включително.
Вероятно това има някакво отношение към инсталацията.
2.Стартираме ArtCAM_2009_SP2_English_Only.exe от папката ArtCAM 2009 SP2.
програмата се инсталира автоматически.
3.Изтриваме трите икони от десктопа които програмата създава.
4.Папката CRACK копираме в папката Exec /където е инсталирана програмата,обикновено това е Program Files/
5.Десен бутон на мишката - MY COMPUTER/PROPERTIES/ADVANCED/ENVIRONMENT VARIABLES създаваме име на променлива-
горния прозорец NEW и пишем във VARIABLE NAME - DELCAM_LICENSE_FILE а за VARIABLE VALUE - 22222@името на вашия компютър. Натискаме ОК
6. По същият начин попълваме и долния прозорец.
7. Създаваме празна папка C:\flexlm
8 От папката CRACK отваряме и гледаме картинката lmtools.gif
Стартираме lmtools.exe и избираме Configuration using Services
След това преминаваме в Configure Services и пишем така че да отговаря на попълненията от картинката и натискаме
Save Servise.
Service Name оставяме така както е.
преминаваме в прозореца Start/Stop/Reread и натискаме Stop Server а след това Start Server
9.Създаваме икона на десктопа на файла C:\Program Files\ArtCAM 2009\Exec\ArtMonitor.exe
10. Приятна работа

PS:Имайте на пред вид че пътищата на файловете imgrd.exe,license file и debug log faile от картинката lmtools.gif
трябва да правилно посочени защото програмата си ги търси."


Така се инсталира Арткам2009 SP2 на Велси. Може би за 2008 е подобно. При мен тази версия върви нолмално.
STEPER - специалист
cvettomirr написа:
Днес изтеглих Арт КАМ 2008, разархивира се инсталирах. Като кликна 2 пъти на иконата и пише Please plug in the dongle to be activated. И излиза една флашка, кое не съм направил пак като хората. Има крак копирах го в инсталационната папка и нищо.
Не зная как си го инсталирал :? но там пише: "overwrite cracked files" [-X
Иначе програмата си работи нормално.
STEPER - специалист
dobrinski написа:
"Eто няколко стъпки които ще помогнат на хората които срещат трудности при инсталиране на ARTCAM2009SP2.

След разархивирането трябва да имате две папки:
- ArtCAM2009.Руководство
- ArtCAM 2009 SP2

1.Необходим е Windows XP sp3 + всички обновявания до месец май 2009 включително.
Вероятно това има някакво отношение към инсталацията.
2.Стартираме ArtCAM_2009_SP2_English_Only.exe от папката ArtCAM 2009 SP2.
програмата се инсталира автоматически.
3.Изтриваме трите икони от десктопа които програмата създава.
4.Папката CRACK копираме в папката Exec /където е инсталирана програмата,обикновено това е Program Files/
5.Десен бутон на мишката - MY COMPUTER/PROPERTIES/ADVANCED/ENVIRONMENT VARIABLES създаваме име на променлива-
горния прозорец NEW и пишем във VARIABLE NAME - DELCAM_LICENSE_FILE а за VARIABLE VALUE - 22222@името на вашия компютър. Натискаме ОК
6. По същият начин попълваме и долния прозорец.
7. Създаваме празна папка C:\flexlm
8 От папката CRACK отваряме и гледаме картинката lmtools.gif
Стартираме lmtools.exe и избираме Configuration using Services
След това преминаваме в Configure Services и пишем така че да отговаря на попълненията от картинката и натискаме
Save Servise.
Service Name оставяме така както е.
преминаваме в прозореца Start/Stop/Reread и натискаме Stop Server а след това Start Server
9.Създаваме икона на десктопа на файла C:\Program Files\ArtCAM 2009\Exec\ArtMonitor.exe
10. Приятна работа

PS:Имайте на пред вид че пътищата на файловете imgrd.exe,license file и debug log faile от картинката lmtools.gif
трябва да правилно посочени защото програмата си ги търси."


Така се инсталира Арткам2009 SP2 на Велси. Може би за 2008 е подобно. При мен тази версия върви нолмално.
Да.Това го писах аз преди много време когато дадох линковете за ArtCam [-X
viewtopic.php?f=18&t=8418&p=228380#p228380
Posted: Mon Mar 08, 2010 10:10 pm
Но това не работи за 2008 :)
Последна промяна от STEPER на пон ное 21, 2011 8:14 pm, променено общо 1 път.
cvettomirr - специалист
lmtools.gif в папката crack няма този файл. Горните стъпки направих една по една докато стигнах до тук. А аз съм със сървис пак 2ка, макар на файловете да пише СП2 то трябва да е 3ка. Затова при мен не става
STEPER - специалист
cvettomirr написа:
lmtools.gif в папката crack няма този файл. Горните стъпки направих една по една докато стигнах до тук. А аз съм със сървис пак 2ка, макар на файловете да пише СП2 то трябва да е 3ка. Затова при мен не става
cvettomirr - e,говорим за artCam 2008.При теб,там има два фаила които трябва да заменят оригиналните.
Това горното се отнася за ArtCam 2009.То не е за теб сега.
cvettomirr - специалист
степер кои два файла трябва да заменят оригиналите. По подробно ако може.
sstefanov - майстор
Каква я мислих, каква стана ....
Моля модераторите да изтрият темата!
STEPER - специалист
cvettomirr написа:
степер кои два файла трябва да заменят оригиналите. По подробно ако може.
В папката MAGNiTUDE.
STEPER - специалист
sstefanov написа:
Каква я мислих, каква стана ....
Моля модераторите да изтрият темата!
А защо?
Това не са ли полезни съвети по използването на ArtCam, както отбеляза в първия си пост - "както и полезни съвети при използването му"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45

Тема "CNC софтуер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: