Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
B0t - специалист
С какво мога да пробия 10мм или 12мм дупки в гранитна плоча дебела 18мм без същата да се спука? Дупките са за захващане на метални оградни колове с планка отдолу. Плочите ще са залепени плътно с см17 и се явяват шапки на ограда.
Последна промяна от B0t на чет окт 28, 2021 11:36 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
ср окт 27, 2021 11:30 pmB0t написа:
С какво мога да пробия 10мм или 12мм дупки в гранитна плоча дебела 1.8мм без същата да се спука? Дупките са за захващане на метални оградни колове с планка отдолу. Плочите ще са залепени плътно с см17 и се явяват шапки на ограда.
Дека па намери такова гранитно фолио :-D
Да не би да е 18 мм :?
Аз по-малко от 10 мм не съм срещал.
Ако действително е 1,8 мм си мисля, че няма начин да не се спука ако няма подлепка под него.
За 10-ка с диамантена корона за дрелка и може да си закупиш комплект с центриращо приспособление.
Като пробиваш, често требе да охлаждаш короната иначе бързо и падат зъбите и неще да пробива, а само се черви.
И си направи от твърда тел шомпул да избутваш материала, останал вътре в короната след пробиването.
radius - майстор
Ако на всеки кол има по 4 анкера, колко ли свредла ще отидат? Дано не съм прав, не съм дупчил гранит.
B0t - специалист
чет окт 28, 2021 6:50 amkozl написа:
..
Дека па намери такова гранитно фолио :-D
Да не би да е 18 мм :?
..
:-D
Извинявам се, 18мм е, поправих си поста. И благодаря за насоките. Хубава боркорона Ф18мм е към 50 лева, стига да свърши работа за към 40 дупки цената е добра.
чет окт 28, 2021 10:38 amradius написа:
Ако на всеки кол има по 4 анкера, колко ли свредла ще отидат? Дано не съм прав, не съм дупчил гранит.
10 кола са с по 4 анкера на кол, да. 40 дупки. Гледам има и свредла за пробиване на гранит. Изглеждат като за бетон, но не разбирам с такива свредла се пробива с удар или без?! Май с удар, но така според мен ще се сцепи гранитната плоча.
kozl - майстор
Не ти трябва с удар.
Или за бормашина или за флекс.
Но флекса вкарва повече вибрации и в зависимост на кокво разстояние от ръба на гранита може да го сцепи. За по-сигурно по-бавно със тези за бормашина.
Аз пробивах гранит на 3 см от края на плочата с боркорона за флекс без проблеми.
krasi92 - майстор
това от баухауа ще пробие доста дупки но ограда не се прави по този начин
chapara - майстор
Има си боркорони за гранит, сухо пробиване, които се монтират на ъглошлайф с ПРОМЕНЛИВИ ОБОРОТИ!
B0t - специалист
чет окт 28, 2021 12:34 pmkrasi92 написа:
това от баухауа ще пробие доста дупки но ограда не се прави по този начин
Как да я направя тогава?
krasi92 - майстор
Първо анкерираи колците после слагай греса

Тема "Пробиване на гранитни плочи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: