• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Vit0 - помощник
Здравейте!
Във връзка с абсурдното покачване на цените на пелети в последно време се замислям дали нукоя от машините за гранули за животни би се справила с дървени трици,доста дребни, да направи пелет ,който да става за горене.Не говоря за производство серийно,а за захранване на нуждите на еднофамилна къща. Гледам в ОЛХ е предлагат такива машини за около 1500-2000лв.Дали ще може,някой пробвал ли е?
Попретърсих темите,но не видях никъде такава,ако дублирам,моля поправете ме ... :)
шоп - майстор
съб окт 23, 2021 6:55 pmVit0 написа:
Дали ще може
То ако можеше....ехе?
Дори и китайски машини за дървесни пелети не правят почти нищо и на собствениците им побеляха косите ти с машина за фураж за зайци искаш да пресоваш :-D
Vit0 - помощник
съб окт 23, 2021 7:12 pmшоп написа:
съб окт 23, 2021 6:55 pmVit0 написа:
Дали ще може
То ако можеше....ехе?
Дори и китайски машини за дървесни пелети не правят почти нищо и на собствениците им побеляха косите ти с машина за фураж за зайци искаш да пресоваш :-D
Би ли обяснил защо не може-не се получават или се разпадат?Ако може фуража да стане,защо триците не могат? :?
шоп - майстор
Прочетете, има информация какво е нужно на целулозата в дървесината да се слепи.

Съвет от мен, ако имате отпадък трици ( сухи или мокри) да намерите горелка, която да ги гори директно. Няма икономическа логика да влагате допълнително пари, машини и енергия в преработката им.
Успехи!
MamaMy - майстор
Той и тока поскъпна, но да си купиш АЕЦ също е скъпо. Няма ли как да използваме газовете под юргана да въртят една турбина? Аз като похапна бобец имам газове да захраня органа на виенската филхармония за цял концерт на Бах. :)
radius - майстор
Значи ти трябва една горелка на природен газ и си готов. :cool:
MamaMy - майстор
И тази горелка ще може да я ползвам и за хладилника и за осветлението нали?

ПП Може би ще трябва и буфер защото "доставките" са неравномерни и идват на вълни. Почти като от Газпром. :)
krasi92 - майстор
Боб. Горелка.Турбина. Без интерконектор как мислиш че ще сработят нещата. :-D
Andri01 - майстор
Добра идея,но като поскъпне боба? Ще опреш до руския или азерски газ. За това ти трябва ИНТЕРконеК/т/УР. да те зарежда ,де :)
Илчо Илиев - майстор
съб окт 23, 2021 6:55 pmVit0 написа:
Здравейте!
Във връзка с абсурдното покачване на цените на пелети в последно време се замислям дали нукоя от машините за гранули за животни би се справила с дървени трици,доста дребни, да направи пелет ,който да става за горене.Не говоря за производство серийно,а за захранване на нуждите на еднофамилна къща. Гледам в ОЛХ е предлагат такива машини за около 1500-2000лв.Дали ще може,някой пробвал ли е?
Попретърсих темите,но не видях никъде такава,ако дублирам,моля поправете ме ... :)
Здравей, имам машина за гранули, правена е , но е по здрава от китайските....
Аз също си мислех за такъв вариант, да си правя пелети, но....не става, не става защото е слаба, в смисъл, натоварването като цяло е много по голямо....и за пелети трябва по сериозна машина.
Мислех и за вариант да си правя агро пелети, от разстителни отпадъци, за това няма проблем, но ....няма отпадъци....или са скъпи...
Преди години имаше из кооперациите слънчоледови отвевки...начупени пити и празни семки, шулупина, беше без пари...20лв/т, но сега с модеринте комбайни не се налага допълнително да се почиства зърното и...всичко остава на нивата..
Такава машина за пелети може да се направи, в другите теми има много писано, а като себестойност ще е доста под цената на най калпавата китайска....
  • 1
  • 2

Тема "Мнения за машини за гранули и пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: