Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
batkotony - специалист
javor4o написа:
Днес работеше,а като се прибрах от работа ,беше -7 и пак не се отвори. :datz:
Утре почва сагата.Искат ми 60 лв за да дойдат да видят за какво става дума,ама през деня като е топло-работи :evil:
E голяма фирма са,няма що...да искат пари за гаранционна поддръжка... :axe: Е какво,да им занесеш вратата в магазинчето ли или какво?!?!То по тая логика всеки път ако ти взимат по 60 лв къде ще му излезе края?!?!
puh4 - специалист
batkotony написа:
javor4o написа:
Днес работеше,а като се прибрах от работа ,беше -7 и пак не се отвори. :datz:
Утре почва сагата.Искат ми 60 лв за да дойдат да видят за какво става дума,ама през деня като е топло-работи :evil:
E голяма фирма са,няма що...да искат пари за гаранционна поддръжка... :axe: Е какво,да им занесеш вратата в магазинчето ли или какво?!?!То по тая логика всеки път ако ти взимат по 60 лв къде ще му излезе края?!?!
В БГ. е така.
pavkatay - майстор
Доколкото си спомням колегата сам си монтира автоматиката на вратата.
За гаранция и безплатни манипулации може да се говори , ако и доставката и монтажа са извършени от тази фирма и им е заплатено за това. В случая ,ако монтажа е извършен правилно не би трябвало да има проблем за гаранцията на мотора.
А по темата- и аз мисля, че при ниски температури смазката в редуктора бърка работата.
javor4o - специалист
Здрасти,вчера говорих с техника и каза,че било невъзможно да замръзне смазката,даже и при минус 100 -била течна грес :axe:
но сутринта беше -7 и пак не се отвори :evil:
pavkatay - майстор
javor4o написа:
Здрасти,вчера говорих с техника и каза,че било невъзможно да замръзне смазката,даже и при минус 100 -била течна грес :axe:
но сутринта беше -7 и пак не се отвори :evil:
Ами кажи на техника, че му вярваш, но вратата все пак не работи при ниски температури. Да каже какъв е проблема !
miroton - майстор
А тая врата нямали електроника?
MASTER - специалист
По темата - занимавал съм се с монтаж и гаранционно обслужване на всякакви типове автоматики за врати.
С уговорката, че това беше преди повече от 15 години - към него момент в БГ се разпространяваха само 3 марки италиански автомати,които бяха сравнително читави и безпроблемни, с един основен недостатък - струваха адски скъпо. В момента си нямам на идея какви бангии се продават.

В този ред на мисли - имам някакви бегли спомени, че при автоматите за линейно отваряне съединителя който освобождава вратата е между ел. двигателя и редуктора. Щом вратата се освободи и върви леко - едва ли има проблем в редуктора. По скоро някаква електрическа защита сработва. Пък и минус 7-10 градуса не са чак толкова ниска температура, че да може да замрази каквато и да било смазочна смес,

pavkatay написа:

За гаранция и безплатни манипулации може да се говори , ако и доставката и монтажа са извършени от тази фирма
Това верно ли наистина е така в БГ. Щото ако е е вярно - би трябвало да ни треснат некви яки глоби от ЕС
Мисля, че ни задължиха да си пооправим на хартия поне законодателството. И никой няма право да продава стоки без CE маркировка, и без гаранция поне 2 години. Ако търговеца е преценил, че на стоката му е задължителен монтажа точно от неговата фирма - значи няма право да си я предлага без монтаж. Щом е преценил, че може да си я продава директно - би трябвало да си поема гаранция.

По тази логика - всеки производител на бойлери, или тоаелетни казанчета например би трябвало да може да отказва гаранция, под предлог че не е монтирал той изделието.
pavkatay - майстор
MASTER написа:
По темата - занимавал съм се с монтаж и гаранционно обслужване на всякакви типове автоматики за врати.
С уговорката, че това беше преди повече от 15 години - към него момент в БГ се разпространяваха само 3 марки италиански автомати,които бяха сравнително читави и безпроблемни, с един основен недостатък - струваха адски скъпо. В момента си нямам на идея какви бангии се продават.

В този ред на мисли - имам някакви бегли спомени, че при автоматите за линейно отваряне съединителя който освобождава вратата е между ел. двигателя и редуктора. Щом вратата се освободи и върви леко - едва ли има проблем в редуктора. По скоро някаква електрическа защита сработва. Пък и минус 7-10 градуса не са чак толкова ниска температура, че да може да замрази каквато и да било смазочна смес,

pavkatay написа:

За гаранция и безплатни манипулации може да се говори , ако и доставката и монтажа са извършени от тази фирма
Това верно ли наистина е така в БГ. Щото ако е е вярно - би трябвало да ни треснат некви яки глоби от ЕС
Мисля, че ни задължиха да си пооправим на хартия поне законодателството. И никой няма право да продава стоки без CE маркировка, и без гаранция поне 2 години. Ако търговеца е преценил, че на стоката му е задължителен монтажа точно от неговата фирма - значи няма право да си я предлага без монтаж. Щом е преценил, че може да си я продава директно - би трябвало да си поема гаранция.

По тази логика - всеки производител на бойлери, или тоаелетни казанчета например би трябвало да може да отказва гаранция, под предлог че не е монтирал той изделието.
Не ми е опирало до главата, но предполагам, че за да ти уважат гаранцията има някакви условия. Най-малкото за правилен монтаж. А ако някой си купи моя стока с гаранция и си я монтира в Камбоджа ще ми е малко неудобно да обслужвам гаранцията безплатно.
Това имах предвид.
А другото е въпрос на съвест. Документите са ГОЛ лист хартия.
Няма да се впускам в подробности как една протекла тераса, която аз съм правил изнерви стопанката и не могла да спи цяла нощ. И не ми повярва, че аз не съм спал ТРИ нощи-просто защото съм направил гаф.Щетите са си били за моя сметка, защото така е редно (не заради подписаните документи и ЕС).
alien - специалист
само гадая - ако някъде се е напълнило с вода, тази вода замръзва и затруднява движението, по вероятно е вода да замръзне от колкото смазка
batkotony - специалист
alien написа:
само гадая - ако някъде се е напълнило с вода, тази вода замръзва и затруднява движението, по вероятно е вода да замръзне от колкото смазка
Не искам да споря,това което казах по-горе съм го разбрал въз основа на личен опит,не друго.Искам само да попитам-вие виждали ли сте най-обикновено минерално двигателно масло 15W40 ,което при 85 градуса си е направо като водица какво става при минус 10?Ще ви кажа-не иска да се изсипе от шишето по-рано от 3-4 секунди от навеждането.Това за масло.Какво да говорим за някаква неизяснена грес?Не говоря за замръзване,а за промяна на вискозитет...Като добавим кекава електрическа част дали се получава аритметиката? :wink:

Тема "двигател за плъзгаща врата-проблем при минус 10" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: