• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 103
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
преди около година имах запитване за машина със серво . По спомен бяха 1000-1300лв за два по 1кв и един 750вт.Цялото управление със захранване ,контролер,гаранция и кутия с труда го бях калкулирал на 5500лв. Виж за оферта Бош Рексрот.Мисля че може да се намери и нещо по евтино.Някъде бях срещнал готово управление със безчеткови двигатели сглобено в кутия около 5000лв. Иска си ровене.
rcmodeli - специалист
Утре ще им звъня да питам. А по принцип как стои въпроса с четковите мотори защото имам пик12 3 броя и 3 броя фанук модел 0 а те са си доста сериозни мотори по принцип 12 А 60В 2.7Нм. В нета не мога да намеря нищо подходящо като за тях. Приятел беше взел някакви от китай но ги изгори с пик12...
tsenkov - специалист
Geckodrive Servo Motor Driver G320X . Произведено в Щатите.
rcmodeli - специалист
Неговите бяха със същите параметри 20А и единия гръмна аз затова се отказах от четковите..
kabel96 - специалист
Не виждам смисъл да се купуват драйвери от чужбина при условие че има качествени нашенски с гаранция и поддръжка на добра цена.В момента събирам три табла и едното заедно с моторите излиза към 4000-4500 лева.За Z оста трябва спирачка задължително освен ако винта не е с стъпка 2мм.Към края на седмицата ако съм готов ще сложа и снимки.За колекторните се слага по мощен чип и задължително предпазител но е кофти на външен вид.
rcmodeli - специалист
Ще видя в бош колко ще искат за моторите а как стой въпроса с два мотора на една ос защото ще се наложи и такова нещо да има?
KnauFer - специалист
Здравейте ,попаднаха ми няколко стъпкови мотора от професионални принтери :
Изображение
Стават ли за ЦНЦ ? виждат ми се малки и не мощни.може ли да се сложи редуктор /зъбчати/1:2 за да се получат нещата?
Поздрави!
tsenkov - специалист
Стават за действащ макет. За машина която да свърши нещо-дори и с редукция не.
MrMurdjo - майстор
За малка машинка за пробиване на платки, както и за гравиране, може и да станат. Като казвам малка - някъде А4 размер.
tsenkov - специалист
М-р Мурджо, знаеш че изключително ценя твоето мнение, но в случая не съм съгласен.Просто вдъхваш необосновани надежди.Ще се получи нещо което и да върши някаква работа ще я върши със скороста на охлюв.Следват непрекъснати ъпгрейди които оскъпяват. По добре малко по-голяма начална инвестиция която да се изплати отколкото нещо което ще иска постоянни харчове.Разликата между трапецовиден винт и гайка не е толкова голяма и се изплаща само със точноста на обработка.
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 103

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: