• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 103
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Най големия проблем пак разбира се - THC .Поръчах си мой контролер за височината и .... бам дърво - направиха ми ,ама машината я правя за месец ,контролера го чакам 4 месеца. Викам си поне този проблем реших,но....пак дърво- получава смущения в произволен период от време и това ме нерви много.
Дай подробности за контролера де.С Ардуино ли го направихте?
MrMurdjo - майстор
С какво ли не вече е правен този контролер, ама резултатът е все променлив :)
stivemaster - майстор
Ами имам го в аналогов вариант с компаратори , във вариант с Ардуино и в такъв с 8051 на CLab. Последния, май има най голям шанс да се получи,но се смущава както от напрежението на източника ,така и от захранването си.Има филтър на делителя и филтър след него.Има и филтър на входа на захранването,пробвах и с разделителен трансформатор.
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Ами имам го в аналогов вариант с компаратори , във вариант с Ардуино и в такъв с 8051 на CLab. Последния, май има най голям шанс да се получи,но се смущава както от напрежението на източника ,така и от захранването си.Има филтър на делителя и филтър след него.Има и филтър на входа на захранването,пробвах и с разделителен трансформатор.
Значи има голяма вероятност причината да не е в контролера ,а в плазменния източник.
stivemaster - майстор
Ами голяма малка за мен е около 99% да е от него ,но кво да правя сега да го сменям ? Мисля си че има начин, да я приключа и издам с него пък за в бъдеще ,никога повече няма да взема такъв.Само дето не съм се светнал, за начина да изолирам навлизането на "крокодили",при палене.
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Ами голяма малка за мен е около 99% да е от него ,но кво да правя сега да го сменям ? Мисля си че има начин, да я приключа и издам с него пък за в бъдеще ,никога повече няма да взема такъв.Само дето не съм се светнал, за начина да изолирам навлизането на "крокодили",при палене.
Като стана дума за крокодили,виж тия къде са вързали крокодила :)
http://www.machsupport.com/forum/index. ... ic=20076.0
stivemaster - майстор
Така крокодилите не можеш да вържеш, щото няма как да мериш височината .
Зависимостта е много гадна - тъпия китаец е направил някакъв вид контактно високочестотно, с искрище което е с графитни електроди. Разстоянието между които, определя волтажа при горелката.Тоест колкото е по голямо, от толкова по голяма височина пали горелката.Ако искаш малко лъчение, правиш разстоянието 0.5мм, но тогава горелката пали от до 3мм.Тогава обаче ако разчиташ че ще палиш винаги от 3мм това не е вярно.Ако искаш да си сигурен че ще запалиш,можеш да изпълняваш палене от около 1мм и да вдигаш нагоре докато пробива.Лошото е че така я запалиш я не.Ваната с пръски около дупката се вдига нагоре и окъсява горелката или се забавя Mach3 с вдигането или ... ,абе не става.
Тогава правиш застоянието на искрището над 1мм и започва празника - монитора ми мига за около 1-2сек. при паленето ,нататък да ти обяснявам ли за ефекта върху индуктивните датчици или контролера за височината ?
Има един изход който дано да не се налага да се прави - да разкарам високоволтовия кабел който сега се разхожда 5 метра по кабелната верига докато стигне до горелката и пръска крокодили навсякъде.Отгоре на Z оста, да сложа правотоково електронно високочестотно, с кабел 80см направо към горелката.Само дето не съм виждал как се прави, да не говорим да знам кой ще ми го направи и колко пари ще струва,че ми писна да цакам.
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Така крокодилите не можеш да вържеш, щото няма как да мериш височината .
Добре де,не става ли да свързваш дюзата с заземяването с реле,само докато запали?
Друг вариант,който мисля е възможен,е да ти преработят машината и да я направят с пилотна дъга.Мисля,АИГ Велдинг са го правили.
stivemaster - майстор
Защото не може да се разчита на Mach3 че ще включи навреме и няма да дублира или да забави двете положения.Пък и това не е решение на проблема,защото така консуматива ще отиде много по бързо отколкото иначе.
Filomatis - специалист
stivemaster написа:
Защото не може да се разчита на Mach3 че ще включи навреме и няма да дублира или да забави двете положения.Пък и това не е решение на проблема,защото така консуматива ще отиде много по бързо отколкото иначе.
THC директно ли управлява Zоста или чрез МАСН3?
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 103

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: