• 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
cvettomirr - специалист
Колеги имам един проблем, който ме мъчи вече близо седмица и немога да разбера какво става. Преди 7дни ми дефектира първия контролер, смених го обаче машината губеше стъпки, ту работи коректно ту не, без команди се върти някой мотор, купих друг контролер с 4 мотора съм един от моторите на слеейв не тръгваше явно от контролера вързах ги и двата заедно на общо букса и заработиха, в посока x y z самостоятелно няма проблем, когато върти заедно всички оси се получава проблема. Натискам z+ местят се y i x i z със странни звуци. В мача като вляза на драйвер тест изписва too fast pulse, сменях 2 компютъра сменях местата на драйверите и всичко е едно и също и не работи както трябва. Давам ръчно местене x с у и z- губи стъпки и като изгася захранванията някъде има като буферна информация събрана и изщракат всички мотори това което не е направила. Възможно ли е да съм попаднал на още един контролер менте, първия е с оптрони тоя не е.
Здравейте,
Може ли мотор с параметри :
2,2 V/phase
7.0A/phase
1.8DEG/step
Да го управлявам с драйвер 3 или 4 А .
mika - специалист
Да, но няма да постигнете реалните възможности на двигателя.
Да,
Но моторите са ми без пари.
Още един въпрос, според вас , какво захранване да взема ?
Благодаря
mika - специалист
Според мен, най-добре е да използвате линейно захранване с тороидален трансформатор.
Изходният ток и напрежението зависят от броя и вида на моторите, начина им на свързване, идуктивност на намотките, драйверите и т.н. Повечето подробности са обсъждани във форума.
Petko1980 - напреднал
Някой може ли да помогне с коректно работещ mach3(042.020).Благодаря предварително.
veszxr - помощник
Привет!
Съвсем нов съм в начинанието и моля за съвет за цифровизирането на една фреза.
Имам само моторите, 3 броя, които са 60BHH86-300E-24DB модел, купих ги отдавна по препоръка.
Незнам какви драйвери, захранване и контролер ще трябват.
Гледах за драйвери DM 556, контролера е хубаво да е с USB тъй като само с такъв порт разполагам на компютъра, и захранването на колко волта е препоръчително да бъде.
Не съм на ясно по какви параметри и как се подбират компонентите.
Фрезичката е малка, ще я ползвам за хоби.
Благодаря предварително!

Поздрави!
tsenkov - специалист
Каква фреза?

Преди години ползвах един такъв двигател и не останах доволен.Драйвер DM542, контролер Планет ЦНЦ.Захранване 24или 36 волта.
veszxr - помощник
нед фев 02, 2020 4:55 pmtsenkov написа:
Каква фреза?

Преди години ползвах един такъв двигател и не останах доволен.Драйвер DM542, контролер Планет ЦНЦ.Захранване 24или 36 волта.
Това е фрезата.
Какво
Прикачен файл:
EE94BB65-2458-4ABE-AEF1-AB998E68E524.jpeg
Прикачен файл:
EE94BB65-2458-4ABE-AEF1-AB998E68E524.jpeg
Прикачен файл:
EE94BB65-2458-4ABE-AEF1-AB998E68E524.jpeg
значение има напрежението на захранването, 24 или 36, предполагам че амперите трябва да са общите ампери на моторите, около 15 А, такова захранване на 36 волта трудно се намира. Може ли повече инфо за usb контролера?
gen4o83 - напреднал
Здравейте,
имам проблем с включването на пинове от1 до 9 като входове на второ LPT.Направих си ръчно колело което работи на пинове 12-13 и до там,има само още два свободни входове които не стигат за бутоните.Сменях портовете от съмнение че втория не потдържа ECP,но не става.
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: