• 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Намирам описание но не е точно за същия подлкас. Опасявам се че може да комуникира на 24 волта а не на 5.....
tsenkov - специалист
Като гледах има и един куплунг с 15 пина. Може би от там се управлява по RS. Мисля че Мача имаше възможност за работа по RS, но не съм се задълбавал. 99% съм сигурен че комуникацията е на 5 волта но си остава единия процент.
По принцип 5 фазните двигатели са си сериозна екзотика и трудно ще се намери описание или помощ.
cvettomirr - специалист
Търся читав контролер за 4 осна машина, старият се скапа. Та се чудя контролер с оптрони или такъв без. Драйверите са dm860a, а моторите са по 5.6А. Трябва да е с lpt порт, с тия от 10, 20 долара не ми вдъхват доверие защото съм имал ядове с тях.
kabel96 - специалист
Мога да ти предложа мое поизводство.Това е последната версия проверена и с плазма.Бързи оптрони гарантирано галванично разделяне с изолация 5000 волта и тн.Пък и можеш да го върнеш ако не ти върши работа.
Изображение
cvettomirr - специалист
Този прилича на контролерите на сириус, имал съм такъв преди. Търся нещо надеждно да не ме предава по време на работа.
kabel96 - специалист
Ти сам каза само прилича
cvettomirr - специалист
Какво е различното. Каква му е цената.

Този контролер варира в интернет от 5 долара до 40 долара
Прикачен файл:
ffd039af4039586bc3f4f693a806c90e (1).png
, визуално 1:1, но разлика в цената. И не работи коректно.

Някой ползвал ли е това, търся мнения за такъв контролер https://www.google.bg/amp/s/m.aliexpres ... rce=images
kabel96 - специалист
Би ли описал точно какво разбираш под не работи коректно.Аз ти давам пример веднага с един на Сириус ,машината изтърваше стъпки когато и хрумне и контролера е последното в което се бе усъмнил собственика.Цената няма да ти хареса 70 лева е.
tsenkov - специалист
Цветомире, ползвал съм 3-4 от тия контролери и не съм имал проблеми с тях. Даже се оказа че имам един в офиса за който бях забравил. Първия мисля че работи вече 2 години.
За контролера за движение е хубаво нещо ако можеш да работиш на сляпо-няма екран и свързаните с това глезотий. Избора е голям но иска четене защото описанията са малко/доста/ некоректни- някой нямат кръгова интерполация по Z,други приемат до 1000реда програма. Аз отделих един цял следобед и не успях да си харесам нищо..
Кабеле, прати по подробно описание на лични.
cvettomirr - специалист
Аз говоря за контролера от мойта снимка, купих от бг за 8.41лв. Работи 30мин като изпускаше стъпки, на другият ден тотално отказа. Звънях в ексорор казаха ми че и техните са no name нямат никаква гаранция и затова си поръчах един от колегата kabel96 поне ще е с читави елементи и пробван. Само че ще пристигне в сряда.
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: