Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
tsenkov - специалист
Щастливец.Но си имаи едно на ум.
stivemaster - майстор
Може и само да ти се струва че всичко е ок.Като ги пуснеш под товар и калибрираш, пак ще говорим.Имам 4-5 такива и не ги ползвам.Кати ги взех и аз бях надъхан "20$ кво им плащаш" ,ама на ... греда!Едно че не работят на 48v ,второ че са направени само да изглеждат като драйвери.Ама не се отказвай сега ,пробвай може и да ги подкараш някак.
Petko1980 - напреднал
Извинявам се,но търся мнение за този контроле.
http://m.ebay.de/itm/USB-Mach3-CNC-6-Ax ... nav=SEARCH
stivemaster - майстор
И що ти е точно този контролер ? Първо това е изделие с напълно неясен произход и неизяснени функции, заради липса на документация (разсъждавам от позицията на собственик на по скъпата версия DDUM5) и най вероятно придружен с кракната версия на Mach3 САМО с която работи плъгина от придружаващия го диск.Второ,екстрите на контролера са и негови недостатъци ,тоест има на борда интерполационен интерпретатор - това добре, но можеш да присвоиш моторни изходи само на пинове от принтерския порт .Всички други входове и изходи са на USB-то и тогава и най малкото смущение ,а те ще се появят повярвай ми в най неочаквания момент, веднага кара Mach3 да забие и ...... греда.
Дано не сметнеш че те подвеждам от интерес.
За да не правиш кофти покупки и да получиш това което получих аз,мога да ти предложа,както и на всички интересуващи се, контролер на фирмата Полабс,дилър на продуктите на която станах скоро.
Тук имаме индустриално изпълнение контролери с мрежов интерфейс,които ги прави възможно най шумоустойчиви и бързи ,освен това с възможно най много входове и изходи.Даречем най евтините PoKeys57E погледни го,че не ми се описва в подробности.Отбележи само ограничението, че прецизни интерполации са гарантирани само за три оси.Това разбира се не означава че няма да можеш да движиш още две оси,но трябва да видиш с какви тайминги от Mach3 ще вървят безпроблемно.
С по големи възможности като моушън контролер вече е PoKeys57CNC. Тук вече имаме истински индустриален контролер, със забележете ОСЕМ ОСНА интерполация с 125кHz всяка.28 вход-изхода свободно конфигурируеми и 4 предварително конфигурирани. 5 аналогови входа.Слот за специална клавиатура с 48 клавища от интерфейса на Mach3.Пет високоскоростни 25мHz PWM изхода, напълно конфигурируеми.Възможност за свързване на до 100 I2C сензора.
Хайде стига толкова.
За всеки регистриран член на форума 10% отстъпка от цената в сайта им. https://www.poscope.com/
tsenkov - специалист
А бе тия контролери са направо извън земни! Имам чувството че и ракета могат да изстрелят. Зариби ме да знаеш.
mika - специалист
Аз ползвам ESS и съм много доволен.
edesign - специалист
Иска ми се да покажа и моята разработка на управление. Може и да се възприеме като реклама но е хубаво да се показва и нещо родно производство, а не само китайски от алито и ибей.
Та ползвам го вече повече от година и работи доста добре, наскоро направих кратко описание, което изпратих на разни запитвания от клиенти. Качвам част тук. Абсолютно нищо не е взаимствано от някъде всичко на 100% е мое творение.

Описание:
- Управлява 3 стъпкови мотора;
- Вградени драйвери за стъпкови мотори с максимален ток 3А;
- работа в микростеп задава се 1:1/1:2/1:8/1:16;
- 6 входа за крайни изключвателя;
- Релеен изход за включване на шпиндел;
- Удобно дистанционно управление ;
- Сензорен (touch) цветен дисплей 3,5 инча;

Това е абсолютно независимо и самостоятелно управление. Работи с SD карта, не е необходим компютър. Не се използва специализиран софтуер (например Mach).

В комплект се предлага и нашият CAD/CAM софтуер безплатно PROCNCDraw.
Този софтуер и управлението са напълно достатъчни за извършване на 2,5D рязане на контури - конвертира dxf или гебрер в Г код. Задават се скорости, дълбочини на рязане, диаметър на инструмента, компенсация на диаметъра, брой пасове и т.н.

Файловете са стандартен Г код текстови файл. Например генериран от vectric или коя да е друга програма. Т.е. може да обработва директно и 3д фигури например дърворезби, икони и т.н.

Прикачен файл

b4_b.jpg
b4_b.jpg (110.52 KиБ) Видяна 6160 пъти

Прикачен файл

b3_b.jpg
b3_b.jpg (107.41 KиБ) Видяна 6160 пъти

Прикачен файл

b2_b.jpg
b2_b.jpg (26.16 KиБ) Видяна 6160 пъти

Прикачен файл

b1_b.jpg
b1_b.jpg (48.18 KиБ) Видяна 6160 пъти
edesign - специалист
И да не останете с впечатление, че това е някаква затворена система, която няма връзка с външния свят. Понеже няколко клиента които ме разпитваха с притеснение разбраха че Mach3 не им трябва.....
Г кода който се записва на картата е стандартен код текстови файл. Може да е генериран от плъгините на Mach, vectric, solid works, topsolid и т.н. Т.е. всяка CAM програма генерира стандартен код обикновено с разширение .nc
Например веднага от vectric може да се генерира .nc файла без да се променя нищо. Записва се на SD картата и се пуска.
Така веднага могат да се правят дърворезби, икони и т.н. които са истинско 3D изпълнение.
cvettomirr - специалист
Браво за разработката, а такъв контролер за 4 мотора има ли?
edesign - специалист
началото беше 3д принтера затова на самата платка контролер има изход за 4та ос.
Обаче за ЦНЦ никога не съм пускал и тествал

Тема "CNC електроника, управление на стъпкови и серво мотори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: