Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
SongBird - специалист
Изгоря ми крушката на фурната. Долу съм атачнал снимка на фурната и как изглежда "бурканчето" на крушката. Пробвах да я завъртя, но стърже зловещо и се притеснявам да няма някакъв друг начин. Някакъв друг начин най-вече заради тези металните дето стърчат сякаш нещо трябва да се прави с тях.

Някой може ли да каже как се сменя крушката? Тия металните "ушички" дали имат някаква функция, или ще е обикновенна резба и трябва просто да използвам малко сила?

Мерси!

[edit]Почувствах се малко глупаво като пуснах темата, изгледах няколко ютуб клипчета, реших, че тия стърчащите метални "ушички" нямат отношение към свалянето, напънах го здраво и се разви. На резба е. Извинявам се за суматохата :)
Изображение Изображение
nikolovvd - майстор
Крушките за фурни се различават от обикновените.
Аз съм купувал от Кауфланд. На опаковката пише, че са до 350 градуса.
И обикновена ще свети, но когато изгори и се опиташ да я развиеш, стъклената част ще ти остане в ръцета, а останалата част във фасунгата.
Chefo77 - майстор
Аз на нашето Горенье знаеш ли колко време се мъчих да я развия тая проклета стъклария ... на няколко пъти пробвам и се отказвам. Накрая я махнах де, толкова беше клеясала, че не е истина.
KingLin - майстор
Както Чефо намекна напъни повечко и ще се развие. Стърженето е защото основата е керамична.
sokolov.91 - майстор
Тоя металния пръстен е един вид зегерка, дето държи фасунгата. Като въртиш стъклото ако и зегерката се върти недей да продължаваш, защото всъщност въртиш цялата фасунга и ще усучеш кабелите и ще ги скъсаш. Ако не може да се от върти стъклото трябва да се отвори отзад печката и да стигнеш до задната част на фасунгата и да я хванеш за контра.
naster - майстор
вт май 26, 2020 3:20 pmSongBird написа:
Изгоря ми крушката на фурната. Долу съм атачнал снимка на фурната и как изглежда "бурканчето" на крушката. Пробвах да я завъртя, но стърже зловещо и се притеснявам да няма някакъв друг начин. Някакъв друг начин най-вече заради тези металните дето стърчат сякаш нещо трябва да се прави с тях.
Обадете се в лекс груп - тези уреди са обикновено с 5 години гаранция, дори и да е изтекла ще ви помогнат с консултация. Иначе крушката наистина е специална - 5 кинта в течнополюс.

Тема "Смяна на крушка на фурна. Въпрос." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: