• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pasat - специалист
Моля за идеи как да се монтират "чашките" от клипа към веригата без да пречат на звената на веригат да се огъват свободно. Имам една верига на която ако й избия щифтовете няма как да ги монтирам пак ефикасно...

Клипчето - http://www.youtube.com/watch?v=fkm5Dtee ... re=related

Прикачен файл

верига.jpg
верига.jpg (24.2 KиБ) Видяна 5697 пъти
MamaMy - майстор
Ползвай няколко стари вериги от дърворезачка и завари чашките за остатъците от зъбите!
MrMurdjo - майстор
Едно време по стопанските дворове имаше зърнотоварачи с гумени лопатки, задвижвани от верига. (Има и шнекови товарачи, да не се бърка с тях.) Та техните вериги имаха през определено разстояние звена с щамповани още при производството Г-образни площадки с отвори, към които се монтираха лопатките. Може би по силози и складове все още се ползват такива и може да се разбере от къде да се намери подобна верига.
shotik - майстор
Ето как ,но вместо ъгли,слагаш лопатки или
полусфери,с подходяща дръжка за закрепване:
Прикачен файл:
P1080294 1.jpg
P1080294 1.jpg (109.69 KиБ) Видяна 5511 пъти
Прикачен файл:
P1080295 1.jpg
P1080295 1.jpg (102.54 KиБ) Видяна 5511 пъти
Прикачен файл:
P1080296 1.jpg
P1080296 1.jpg (81.83 KиБ) Видяна 5511 пъти

Накрая монтираш по искания от теб ъгъл спрямо земята.
mita6kiii - специалист
На самите чашки постави "П"образни планки(най-добре от някоя неръждаема ламарина),като ширината им трябва да е точно колкото са широки по-тесните звена.Ще поставяш(пъхаш)планките във широките звена, и по-точно от вътрешната им страна, след което извиваш планката около звеното.Дебелината на планките не трябва да е по-голяма от на самите звена.Има вероятност да съм го обяснил доста неразбираемо,но вярвам, че може да стане така.
fox_vt - майстор
На външните звена заваряваш с телоподаващо П образна ламаринка перпендикулярно на веригата и към П обр ламаринка вече закрепваш със заварка или болт чашката.Дано ме разбра.
MrMurdjo - майстор
Руската система ми харесва повече. Ремонтопригодна е. Не съм заварчик, но тази стомана ми се струва трудна за заваряване. И ще се откали, макар че за приложението кой знае какви усилия няма да вижда.
pasat - специалист
shotik написа:
Ето как ,но вместо ъгли,слагаш лопатки или
полусфери,с подходяща дръжка за закрепване:

Накрая монтираш по искания от теб ъгъл спрямо земята.
Ако чашката срещне по-голяма съпротива от единият си край при по-зареден магазин на сеялката, няма ли да се наклони на една страна и картофа да падне?
mita6kiii написа:
П-образните части мисля ще станат много миниатюрни, за да захвана стабилно чашките...

Или пък може да не съм схванал идеите Ви.

Заварка с аргон мисля че ще стане но от какъ материал е веригата не знам. Чашките сигурно ще са от тези като на клипа...
Идеите ви са добри, просто търся по лесният и надежден начин.
lov - майстор
Дириш някоя по темелна верига и заваряваш смело на телоподаващо. Стоманата не е нещо особенно както и закалката. Правил съм го и става. Е не такава машинка но там даже беше още по кофти натоварено. Дори да се поразкали малко за толкова работа няма да се износи. По точно ще те надживее.
Mc Queen - специалист
Има вериги с носачи.
http://prikachi.com/images/204/4551204i.jpg
И на тях е по-лесно да си завариш чашките.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за идеи как да се направи..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: