• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
:?: Ще ми помогнете ли с рецепта за пръскана мазилка ,която да си приготвя сам.Имам много ситна фракция камък и каменен прах без примеси на почва и искам да пръскам стара къща направо върху каменния зид за да придобие груб античен вид .
dipet написа:
:?: Ще ми помогнете ли с рецепта за пръскана мазилка ,която да си приготвя сам.Имам много ситна фракция камък и каменен прах без примеси на почва и искам да пръскам стара къща направо върху каменния зид за да придобие груб античен вид .


:| толкова ли е трудно?
velsi - Почетен майстор
Абе то не е трудно, ама като не помня пропорцията. :? Аз съм пръскал такава мазилка, бяла и съставките бяха бяла вар гасена, бял цимент и мраморно брашно. Получава се бяла пръскана мазилка, но не помня от кое колко се слага, защото го правих някъде 1997-98 година. Ако сложиш обикновен сив цимент, а вместо мраморно брашно твоята фракция може би ще се получи.
Мен ме интересуват именно пропорциите
crez - майстор
dipet написа:
Мен ме интересуват именно пропорциите
Мраморно брашно 3 части,фракция мозайка по желание 1 част, бял цимент 1 част, варно мляко (консистенция разбито кисело мляко) 1 част и Ц-200 1/2 част. Ако сложиш сив вместо бял цимент става сива на цвят.
ribnikolaevi - майстор
Може ли да ми кажете спешно какви количества материали да купя за пръскана мазилка за 4 м2 таван, шпаклован с теракол, без неравности.
Последна промяна от ribnikolaevi на вт юни 24, 2008 10:07 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ribnikolaevi написа:
Може ли да ми кажете спешно какви количества материали да купя за пръскана мазилка за 4 м2 таван, шпакрован с теракол, без неравности.
8-10 литра от "каменния" пълнител, вар литър, цимент 3.
Горната рецепта има съмнителни моменти, но "старите" материали понасят доста.
Дишай дълбоко, успокой се и сам ще си решиш спешните въпроси.
Успешно пръскане!
yurig - специалист
ribnikolaevi написа:
Може ли да ми кажете спешно какви количества материали да купя за пръскана мазилка за 4 м2 таван, шпакрован с теракол, без неравности.
Пакет от 5 кг. готова пръскана мазилка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
yurig написа:
ribnikolaevi написа:
Може ли да ми кажете спешно какви количества материали да купя за пръскана мазилка за 4 м2 таван, шпакрован с теракол, без неравности.
Пакет от 5 кг. готова пръскана мазилка.
Хаа-ха-ха! Суперско! Явно остарявам, не съм вкрак с пазара.
ribnikolaevi - майстор
yurig написа:

Пакет от 5 кг. готова пръскана мазилка.
Имаш предвид че се продава готова ли? Кажи ми ако е така и да предпочета ли някоя марка специално. Предполагам че на гара "Пионер" ще има подобно нещо.
  • 1
  • 2

Тема "пръскана мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: