Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Grezinski - специалист
Здравейте,

разочарован от отношението между качеството и цените на мебелите на пазара, реших да си правя сам обзавеждането. Започнах със скрина изцяло от ПДЧ плоскости, с двойни водачи за чекмеджетата и двоен корпус. Стана страхотен и.... много здрав.

Сега и настоящият проект - диван с лежанка. Готов съм, но срещам един сериозен проблем, за който не се бях сетил. Седалката и облегалките са от два пласта дунапрен с подложка между тях, нетъкан текстил. Сядайки, постепенно горният слой дунапрен се плъзга напред и е доста досадно.
Искам да ги слепя с нещо. Пробвах на с лепило Прома, но дунапрена го попива и... аве ни стана, не ми хареса. Можете ли да ми предложите някакъв друг вариант, друго лепило???

Прикачен файл

IMG-20120407-00121.jpg

Прикачен файл

IMG-20120407-00120.jpg

Прикачен файл

IMG-20120406-00118.jpg

Прикачен файл

IMG-20120405-00106.jpg

Прикачен файл

IMG-20120305-00037.jpg
baharkadirov - специалист
Ако има калъф приший(или дай да ти ги направят) ...от долната страна 3/4 ленти "котешко езиче" по дължина....а на летвите на канапето да фиксираш с такер другата част на 5/6 места.....и няма да имаш проблем... :)

Прикачен файл

IMG-20120406-00118.jpg
Grezinski - специалист
Благодаря за отговора!
Принципно ми харесва идеята, аз не съм постнал снимка на която се вижда, но над скарата също има текстилна подложка и слой дунапрен, тънък, 3 см. Мисля, че триенето на дамаската с дунапрена ще е достатъчно да задържи възглавницата на място. Проблема възниква в самата трислойна възглавница. Дунапрена се хлъзга по текстилната подложка. Дори след като ги облека, ако не са фиксирани един за друг, ще се разместват неприятно.

Мисля, че някакво лепило ще ми свърше работа.
Инъче, ако самата възглавница не седи на дивана, ще слагам езичетата, благодаря, харесва ми!
colyo - специалист
Здравей колега. Преди 20-ина години павих на брат ми подобни изпълнения, не за друго, а защото мястото не позволяваше купешки. Тогава трудно се намираше 10см дунапрен и лепихме 2 слоя по 5 см с прома. Кечето се слага най-отгоре, а не между пластовете и целия пакет се облича с хасе или американ (или каквото имаш под ръка), чак тогава се тапицира с дамаската.
bobii - специалист
Колега, лепил съм дунапрен за дървена плоскост (дебел фазер) с лепило Хелмевект. Нанася се на двете повърхности, които лепиш, чакаш малко колкото да е почти сухо на пипане и след това ги залепяш двете повърхности. За няколко секунди е готово, Предполагам, че ще се получи и при дунапрен-дунапрен. Купи си едно малко лепило Хелмевект (1,50 лв) и пробвай по 2 парченца дунапрен, за да си сигурен, а не да лепиш голямата повърхност на сляпо.
Много се кефя на такива хора, които сами си правят всичко! Успех!!
dobrev - специалист
Имаш ли чертежи на детайлите на дивана-лежанка, защото много ми допада идеята да сложа нещо подобно и в моя хол? И аз преминах през събиране на скрин и съм доволен от резултата. Ако си намерил някъде инструкции за монтаж на нещо подобно, посочи къде? Дай снимки и на следващ етап, ако има нещо ново по проекта.
sdeath - специалист
Колега дали намери решение на проблема ,че и аз се чудя дали да не направя нещо подобно ...
Grezinski - специалист
Colyo го е описал най-добре.
Моят още седи незалепен, исках да се уверя че това е комбинацията и твърдостта, която ми харесва. Сега свикнахме, от време на време го повдигам нагоре, защото си се свлича и така... мързи ме да го довърша :)

Тема "Диван "Направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: